UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захист Коболєва просить зменшити йому заставу і повернути закордонний паспорт

Один із заставодавців хоче повернути кошти.

На сьогоднішньому засіданні Вищий антикорупційний суд визначив порядок дослідження доказів у справі Андрія Коболєва, крім того, захист просить зменшити обвинуваченому заставу й повернути йому закордонний паспорт, повідомив Центр протидії корупції.

Спершу суд розгляне документи сторони обвинувачення, потім - документи сторони захисту, а після цього проведе допит свідків сторони обвинувачення і сторони захисту, і насамкінець - допит обвинуваченого Андрія Коболєва.

Також захист ексголови правління Нафтогазу попросив змінити запобіжний захід, зокрема зменшити заставу на 35,5 млн грн. Оскільки один із заставодавців, ТОВ "Конкорд Консалтинг", попросив Коболєва повернути цю суму.

Самостійно повернути кошти Коболєв не має можливості, оскільки 6 червня 2023 року за запитом НАБУ у нього нібито заблокували понад 22 млн доларів у Національному банку Ліхтенштейну.

Також адвокати просили повернути обвинуваченому закордонний паспорт, оскільки його матері невдовзі робитимуть операцію за кордоном. Продовження розгляду клопотання відбудеться наступного засідання, яке призначили на 9 січня. Справу розглядають судді ВАКС Сергій Мойсак, Тимур Хамзін та Катерина Широка.

Читайте також: ВАКС почав розгляд по суті справи ексголови правління "Нафтогазу" Коболєва

Як повідомлялося, Коболєва звинувачують в отриманні премії за перемогу "Нафтогазу" у Стокгольмському арбітражі у значно більшому розмірі, ніж дозволяло законодавство. Лише перша частина премії становила 10 млн доларів замість максимально дозволеної законодавством суми виплат у 37,4 млн грн. А після звільнення з посади він отримав у банку під гарантії «Нафтогазу» ще 12 мільйонів доларів.

На досудовому розслідуванні захист пояснював, що такий розмір премії був обумовлений тим, що це саме Коболєв підписував документи, приймав ключові рішення і давав особисті свідчення в Арбітражі. А урядова постанова про обмеження розміру премій на цей випадок не поширювалися, адже обмеження для наглядових рад там з'явилися лише у 2020 році.