UA / RU
Підтримати ZN.ua

Забудова парку "Нивки" у Києві: нові підозри

Територіальна громада Києва зазнала збитків на суму приблизно 6,4 млн грн.

Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури повідомили про підозру ще двом особам у справі щодо незаконної передачі частини пару «Нивки» під забудову, повідомило НАБУ в Telegram.

"Підозрювані домоглися отримання недостовірних відомостей про неналежність ділянки до природно-заповідного фонду. Їх надалі використовував директор департаменту земельних ресурсів КМДА для гарантованого голосування депутатами Київської міської ради за проєкт рішення. А саме, про передачу паркової ділянки приватній компанії в оренду для забудови", - сказано в інформації бюро.

Як наслідок, компанія отримала під забудову частину парку площею 0,6 га, а територіальна громада Києва зазнала збитків на суму приблизно 6,4 млн грн.

Читайте також: Метро на Виноградар: в «Київському метрополітені» розповіли про хід робіт

Нагадаємо, раніше детективи НАБУ і САП повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем чинному заступнику голови Київської міської державної адміністрації. Саме його дії призвели до незаконної передачі частини парку «Нивки» під забудову.

За даними слідства, у листопаді 2019 року підозрюваний, який на той час обіймав посаду директора Департаменту земельних ресурсів КМДА, отримав на розгляд проєкт землеустрою, який де-факто передбачав забудову частини парку. Зокрема йшлося про виключення земельної ділянки у східній частині парку та передачу її приватній компанії в оренду для будівництва житлово-офісного комплексу. Важливо зазначити, що у липні 2019 року, Департамент відправив цей проєкт на доопрацювання землеустрою через належність ділянки до природно-заповідного фонду. Втім, посадовець проігнорував цей факт та подав проєкт рішення разом з пояснювальною запискою на розгляд депутатів Київської міської ради.

Для забезпечення гарантованого голосування за проєкт рішення, чиновник у пояснювальній записці зазначив, що ділянка не належить до природно-заповідного фонду, попри інформацію з бази міського земельного кадастру, яка перебувала у веденні Департаменту. Правоохоронці не називають прізвища, проте, за даними джерел, мова про Петра Оленича.