UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС відмовився брати під варту Микитася – ЦПК

Фігуранта чергової кримінальної справи відправили під домашній арешт.

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко відмовився застосувати щодо колишнього депутата Максима Микитася, якому нещодавно оголосили нову підозру у справі про заволодінні 307 млн грн Міноборони при будівництві складів боєприпасів, арешт із утриманням в слідчому ізоляторі, обмежившись для підозрюваного домашнім арештом, повідомив Центр протидії корупції.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури  просив взяти Микитася, якому за останні кілька років висували підозри у щонайменше семи кримінальних справах, під варту з альтернативою заставою у 134 млн грн.

Натомість суддя вирішив, що доцільним буде застосувати лише цілодобовий домашній арешт.

Також, за рішенням суду, Микитась зобов’язаний прибувати за вимогою до детектива, прокурора та суду, повідомляти про зміну місця проживання і роботи, не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними, здати закордонні паспорти та носити браслет.

В ЦПК зазначили водночас, що це не перше  сумнівне рішення слідчого судді Ткаченка.

Читайте також: Справи Татарова й Микитася: Заступник Єрмака вийшов сухим з води, а з кейсами ексдепутата не все так погано

136 сховищ для боєприпасів у трьох військових частинах вирішили збудувати після низки пожеж на арсеналах. Будівництвом усіх споруд мали займатись компанії із корпорації «Укрбуд». Один підряд на 1,95 млрд грн отримало ТОВ «БК «Укрбудмонтаж», ще два – на 2,3 млрд грн – ТОВ «Північно-український будівельний альянс» (скорочено «ПУБА»). Перша компанія тоді була записана на дружину Максима Микитася, друга – на його помічника у Верховній Раді Андрія Якусевича. Обидві фірми входили до корпорації «Укрбуд».

За даними слідства депутат та його помічник організували прийняття змін до постанов КМУ, які дозволили перерахувати 80% авансу на будівництво. Попри те, що гроші надійшли на рахунки компаній, будівництво об’єкта фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

Як так сталось, що правоохоронці навіть не спробували знайти вкрадені Микитасем гроші, а "Укрбуд" — лише вивіска держкомпанії, що приховувала приватних «падчерок», які і зараз успішно будують і продають, читайте у в розслідуванні Георгія Могильного «Врятувати рядового Микитася. Що і хто ховається за оборудками «Укрбуду»