UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС почав розгляд по суті справи ексголови правління "Нафтогазу" Коболєва

Наступне засідання відбудеться у січні 2024 року.

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду відмовила стороні захисту в поверненні обвинувального акту, призначила та розпочала розгляд по суті у справі стосовно колишнього голови правління НАК «Нафтогаз України», повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Прокурор у судовому засіданні оголосила короткий виклад обвинувального акту, наступне засідання у справі призначено на 04 січня 2024 року. За інформацією САП, як свідчать деталі справи, у 2018 році голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв, зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше посадовець підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів США. При цьому голова правління свідомо приховав від членів Комітету з призначень та винагород і наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 млн 250 тис. 410 грн.

САП зауважила, що протягом 2018-2021 років службові особи НАК «Нафтогаз України» не сприяли розслідуванню, ховаючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.

Дії ексголови правління кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Читайте також: Багатомільйонна премія Коболєва: обвинувачення направлені до суду

Як повідомлялося, Коболєва звинувачують в отриманні премії у значно більшому розмірі, ніж дозволяло законодавство. Лише перша частина премії становила 10 млн доларів замість максимально дозволеної законодавством суми виплат у 37,4 млн грн. А після звільнення з посади він отримав у банку під гарантії «Нафтогазу» ще 12 мільйонів доларів.

Під час розгляду в апеляції судді цікавилися у Коболєва, чим обумовлений такий великий розмір премії, адже інтереси "Нафтогазу" в арбітражі представляла іноземна юридична компанія, яка за свою роботу окремо отримала кілька десятків мільйонів євро. Коболєв розповів, що це саме він підписував документи, приймав ключові рішення і давав особисті свідчення в Арбітражі.

Водночас у "Нафтогазі" стверджували, що Андрій Коболєв забрав собі більшу частину премії за перемогу над російським "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі, попри те, що навіть не керував цим напрямком.