UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Одесі судитимуть лікарів - батька й сина за організацію "бізнесу" на ухилянтах

Лікарі-психіатри вигадували діагнози своїм "клієнтам" і отримували гроші

В Одесі судитимуть батька й сина - лікарів, які організували "сімейний бізнес" на ухилянтах. "Заробіток" батька й сина на військовозобов’язаних закінчився лавою підсудних.

Про це Головне управління Нацполіції в Одеській області повідомило 12 жовтня, у суботу.

Читайте також: Начальник департаменту Нацполіції живе у квартирі за $1 млн та використовує службове авто для власних справ – Bihus.Info


Слідчі завершили розслідування справи відносно 44-річного завідувача одного з відділень Одеської психіатричної лікарні та його 66-річного батька, який працював в тому ж відділенні лікарем-ординатором. Родичі за хабарі «діагностували» призовникам психічні захворювання, яких у них не було і отримували за це грубі гроші.

Викрили та задокументували ділків співробітники управління стратегічних розслідувань в Одеській області ДСР НПУ зі слідчими відділення поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1.

В ході досудового розслідування поліцейські встановили, що син та батько налагодили «бізнес» на чоловіках, які за віком підлягають мобілізації, але не бажають служити в армії. Родичі за грошову винагороду видавали «клієнтам» лікарські висновки щодо психічних захворювань для уникнення призову на військову службу, а також довідки про стаціонарне лікування в психіатричній лікарні для пред’явлення працівникам територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Правоохоронці затримали зловмисників під час реалізації однієї з таких оборудок, що коштувала «клієнту» 165 тисяч гривень. У кабінеті завідувач відділення вручив останньому підписану власноруч та батьком довідку з інформацією про те, що чоловік нібито вже два тижні перебуває у них на стаціонарному лікуванні, а також рецепт від психічних розладів. «Гіппократи» отримали від чоловіка 1000 доларів неправомірної вигоди в якості завдатку. Решту обумовленої суми військовозобов’язаний мав сплатити після отримання висновку з неправдивим діагнозом психічного захворювання.

Поліцейські затримали медиків на місці злочину. Під час обшуків у їхніх службових кабінетах та за місцем мешкання слідчі вилучили 1000 доларів, які ділки отримали за свої «послуги», та інші гроші, службову документацію, «чорнові записи», мобільні телефони й інші речі, що мали значення у справі. На час досудового розслідування на кошти було накладено арешт. Рішення щодо них прийме суд.

Затриманим суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 241 тис. 920 грн, яким вони скористались. Втім, до роботи правопорушники більше не приступили: за клопотанням слідчих суд відсторонив їх від займаних посад.

Нині обвинувальний акт скеровано до суду. Згідно з ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, правопорушникам загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. 

Читайте також: Посадовця одеського ТЦК судитимуть за організацію багатомільйонної схеми заробітку на ухилянтах — ДБР

У сфері Медико-експертних соціальних комісій (МСЕК) з початку року правоохоронні органи викрили 77 осіб причетних до корупції. Йде мова про неправомірне надання статусу інвалідності для ухилення від мобілізації, повідомили представники Служби безпеки України 11 жовтня. Також виявлено сім злочинних угрупувань, в які входили представники комісій. Міністерство охорони здоров'я спільно з правоохоронцями вже опрацювало майже 19 тисяч медико-експертних справ. 

“Результати цієї співпраці ми всі бачимо останнім часом у ЗМІ у вигляді повідомлень про затримання та вручення підозр”, – наголосили в МОЗ.