UA / RU
Підтримати ZN.ua

50 тисяч доларів ймовірного хабаря зі справи Князєва знайшли у судді ВС Єленіної – Автомайдан

Експерти з'ясували прізвище особи, про яку йдеться в реєстрі судових рішень.

У громадській організації "Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан" дізналися, у кого правоохоронці знайшли 50 тисяч доларів, які можуть бути частиною багатомільйонного хабаря, у отриманні якого підозрюється ексголова Верховного суду Всеволод Князєв. Йдеться про суддю Великої палати ВС України Жанну Єленіну, повідомила ГО у Twitter.

Представники об’єднання розповіли з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень, що детективи Національного антикорупційного бюро вилучили значну кількість валюти під час обшуку в Єленіної. У документах її називають "третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт".

"В ухвалі йдеться, що 16 травня детективи проводили обшук за місцем проживання судді і знайшли $50 000, $127 750 та €10 000. Гроші були видані суддею добровільно. Вони зберігалися у різних місцях: конверті формату А4, рюкзаку та папці, яку знайшли в кухні за кутком у шафі. Суд арештував $50 000, оскільки серії та номери купюр збіглися з тими коштами, що були попередньо передані Князєву. Водночас у арешті інших коштів ($127 750 та €10 000) ВАКС відмовив, бо на цих коштах не виявили ознак речових доказів і вони справи нібито не стосуються", – пояснили в "Автомайдані".

Там також уточнили, що Жанна Єленіна була у складі колегії 18 суддів Великої палати, які розглядали справу стосовно 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo. За даними ZN.UA, Князєв отримав хабар за рішення на користь олігарха Костянтина Жеваго саме в цій справі.

Читайте також: Голова Вищої ради правосуддя прокоментував можливі зв'язки декількох членів ВРП, а також голови ДСА із бек-офісом Князєва

Центр протидії корупції у Telegram додав, що під час конкурсу до Верховного суду Громадська рада доброчесності у 2017 році надала інформацію з ознаками недоброчесності кандидатки Єленіної, але тодішня Вища кваліфікаційна комісія суддів фактично проігнорувала це. 

У висновку не йшлося про корупційні ризики, але основний акцент зроблено на зауваженнях до розгляду на той момент суддею Вищого спеціалізованого суду України касаційної скарги у справі Юрія Чернишенка, якого позбавили волі на 10 років за нібито роботу на представництво російської компанії та продаж працівниць у рабство. Згідно з ухвалою Апеляційного суду Харківщини, перша інстанція здійснила численні порушення, а обставини вказували на невинуватість засуджених і неправильну кваліфікацію їхніх дій. Але під час повторного розгляду справи Апеляційний суд Харківської області фактично скопіював скасований вирок.

"Під час розгляду касаційної скарги колегія суддів, до якої входила кандидат (Єленіна – ред.), зауваження, викладені в ухвалі Апеляційного суду Харківської області, також не врахувала, повністю проігнорувавши означені процесуальні порушення без мотивації причин відхилення доводів захисту. Чернишенко Ю.С. був помилуваний Указом Президента №274/2016 від 24.06.2016. Своєї вини він не визнав", – зазначалося тоді в рішенні ради доброчесності.

Читайте також: Князєв пройшов до Верховного суду із бездоганною репутацією: чому не працюють конкурси та відбори?

Раніше детективи НАБУ вилучили ще майже пів мільйона доларів США під час обшуку у справі про отримання хабаря колишнім головою Верховного суду України Всеволодом Князєвим.

Стрімкі вибори нового голови Верховного суду відбулися на тлі змови еліт. Десять днів поспіль стосовно хабара майже в три мільйони (!) доларів і арешту голови Верховного суду (!) Князєва мовчали всі – президент, уряд, парламент, лідери партій і голови фракцій. І тільки після голосування за нового голову Верховного суду, коли стала зрозумілою розстановка фігур усередині ВС, у Верховній Раді було зареєстровано постанову "Про необхідність жорсткого і безкомпромісного подолання проявів корупції в системі правосуддя". Хід міченим королем.

Про те, що відбувається всередині судової системи і до чого може призвести політична катастрофа Верховного суду – у матеріалі "Король помер. Хай живе король!" пише редактор відділу політики Інна Ведернікова.