UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США вважають, що Україна може зробити більше для боротьби з корупцією

У США зазначили, що постійно про це говорять із українськими посадовцями.

Речник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Метью Міллер заявив, що Україна здатна зробити більше для боротьби з корупцією.

Про це він сказав під час брифінгу для преси.

Читайте також: Привласнили півтора мільярда: СБУ викрила оборудку на закупівлі снарядів для ЗСУ

«Ми вже давно ведемо розмови з українським урядом про необхідність вжиття антикорупційних заходів. Ми вважаємо, що вони можуть зробити більше і ведемо з ними постійний діалог на цю тему», − зазначив посадовець.

За словами Міллера, США вже бачать, що протягом останніх кількох років Україна зробила низку заходів для боротьби.

Нагадаємо, у січні генеральний інспектор Пентагону заявив, що США не змогли повністю відстежити деякі з найбільш чутливих видів зброї та обладнання, надісланих Україні для захисту від Росії через інтенсивні бойові дії. А 31 січня США та Україна підписали меморандум щодо посилення контролю за використанням військової допомоги. 

Читайте також: Пентагон відкрив півсотні кримінальних проваджень щодо допомоги США Україні

Корупціонерів в Україні більше, ніж може впоратися наявна антикорупційна інфраструктура. І нам завжди бракуватиме детективів, суддів та прокурорів, якщо ми не запобігатимемо корупції та не запровадимо такі правила взаємодії влади-суспільства-бізнесу, за яких корупція стане неможливою або непотрібною.

Але вже з'явився інструмент, яким може оперувати не тільки Національне агентство з питань запобігання корупції як державна інституція, а і громадськість як дієвий контролер. Який це інструмент і як ним оперувати?

Про результати громадського моніторингу виконання Державної антикорупційної програми у статті «ІСМ ДАП. Чому кожен ранок громадського активіста має починатися з аналізу даних» пише керівник громадської організації «Разом проти корупції» Оксана Величко.