UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа Князєва: САП скерувала до суду справу ексголови Верховного суду

На початку лютого Князєв вийшов із СІЗО.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура за матеріалами НАБУ у понеділок, 4 березня, скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва. Про це повідомляє САП у Facebook.

За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК) у чотирьох компаній. Через 18 років колишні акціонери вирішили через суд повернути собі акції ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

Читайте також: "Не радив би Князєву втікати. Знайдуть, як Киву" – заступник голови Верховного суду

Водночас у 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. 

“На початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом “бекофісу” у Верховному суді. Протягом березня-квітня 2023 року бізнесмен передав адвокату 2,7 млн дол. США (1,8 млн доларів США – суддям Верховного суду, решта – як “оплата” посередницьких послуг). 19 квітня 2023 року Верховний суд ухвалив рішення на користь бізнесмена”, – розповіли у САП.

Повідомляється, що під час слідчих дій НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 млн доларів. Під час отримання другого траншу у 450 тисяч доларів США 15 травня 2023 року Князєва і адвоката було спіймано.

Читайте також: ВРП відсторонила Князєва від правосуддя

Дії колишнього голови Верховного суду кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України. Йому загрожує до дванадцяти років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, у НАБУ заявили, що викрили голову Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабаря у розмірі 2,7 мільйона доларів. Гроші Князєв начебто отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго. У цій же справі проходить адвокат-посередник Олег Горецький. Також НАБУ оголосило підозру Жеваго у наданні неправомірної вигоди голові та суддям Верховного Суду.

30 січня Вищий антикорупційний суд зменшив заставу Князєву із 20 млн грн до 18,168 млн грн. А вже наступного дня гроші за нього внесли і він вийшов з СІЗО. На початку лютого Вища рада правосуддя відсторонила Князєва від здійснення правосуддя.

Детальніше про справу читайте у статтях "Король помер. Хай живе король!" та "Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді ВС залишилися без підозр?" редакторки відділу політики Інни Ведернікової.