UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ще одного суддю Київського апеляційного арештували з альтернативною заставою у 4,99 млн грн​

Він разом з іншими трьома суддями підозрюється в отриманні хабаря у розмірі 35 тис. доларів США.

ВАКС узяв під варту суддю Київського апеляційного суду Віктора Глиняного з альтернативною заставою 4,99 млн грн, повідомляє Центр протидії корупції.

Глиняний разом з іншими трьома суддями цього суду (Дзюбіним, Палеником та Сливою) підозрюється в одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тис. доларів США за ухвалення рішення про скасування арешту двох літаків.

У разі внесення застави він повинен буде дотримуватися низки обов'язків, зокрема утриматись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними, здати закордонні паспорти, носити електронний браслет і не відлучатися з Києва, термін тримання під вартою - 60 днів. Рішення можуть оскаржити до апеляційної палати ВАКС.

Як інформує ЦПК, детективам НАБУ вдалося зафіксувати, що суддя Глиняний у розмові з Палеником нібито говорив про те, що суддям пропонують 15 тисяч за зняття арешту. На що Паленик повідомив, що через Дзюбіна їм пропонують 25 тисяч доларів. Паленик припустив, що адвокати просто шукають, де дешевше вирішити питання, а Глиняний нібито погодився, що кращою є вища пропозиція. Згодом в автомобілі судді Глиняного BMW X5 знайшли 8 300 доларів, які йому нібито передав Паленик.

Окремої уваги заслуговує поведінка адвоката судді Глиняного, який намагався максимально затягнути процес, заявляв безпідставні відводи, сперечався із суддею та вказував йому, як треба вести процес. Також адвокат попросив зробити перерву, бо у нього було заплановано засідання в адміністративному процесі. Там він представляє інтереси екссудді Богдана Львова, якого звільнили з Верховного Суду через російський паспорт.

Слідчий суддя Строгий перерву оголошувати не став і через деякий час адвокат прямо посеред процесу без дозволу судді покинув залу суду. При цьому Глиняний на питання судді про те, чи узгоджував адвокат з ним свої дії, відповів: «Фактично - ні». У результаті слідчий суддя залучив безоплатного захисника, а також звернувся до дисциплінарного органу щодо вирішення питання про притягнення адвоката до відповідальності.

Через декілька годин цей адвокат повернувся в засідання. У своєму виступі він казав про те, що Глиняному не місце серед арештованих і якщо його помістять в СІЗО, то Україна буде платити справедливу сатисфакцію через рішення ЄСПЛ. А ще захист наполягав на тому, що слідчий суддя надто довго розглядав клопотання і не вклався у визначені законом 72 години. А тому, на думку захисту, розгляд відбувався поза межами закону.

Читайте також: У Києві затримали чотирьох суддів апеляційного суду

Нагадаємо, раніше ВАКС уже взяв під варту суддів Ігоря Паленика з заставою у 4 млн грн та Юрія Сливу із заставою у 2,5 млн грн. ВАКС ще має розглянути питання про обрання запобіжного заходу судді Вʼячеславу Дзюбіну. Однак призначене засідання не відбулося через те, що підозрюваний зліг у лікарню.

Як повідомлялося, чотирьох суддів затримали  29 листопада. 4 грудня Вища рада правосуддя дала згоду на тримання під вартою В’ячеслава Дзюбіна, Ігоря Паленика, Віктора Глиняного та Юрія Сливи.