UA / RU
Підтримати ZN.ua

Портнов переписав свою віллу у Козині на чотирьох дітей – ЗМІ

Вартість маєтку оцінена у 19 млн грн

Колишній заступник глави Адміністрації президента за часів Віктора Януковича Андрій Портнов, який виїхав з України у червні 2022 року, переписав свою віллу у Козині під Києвом на чотирьох дітей. Це відбулося на початку квітня 2024 року, повідомляє проєкт «Радіо Свобода» «Схеми», який зазначає, що переоформленням майна в Україні займались близькі до Портнова юристи за довіреністю, яку він у січні посвідчив у нотаріуса у Мадриді (Іспанія).

«Схеми» повідомили, що мають у своєму розпорядженні копію договору дарування від третього квітня, в якому зазначається, що «будинок загальною площею понад 1000 квадратних метрів та земельну ділянку у 0,65 гектара в закритому котеджному поселенні на березі Дніпра рівними частинами отримали в якості подарунка від Портнова четверо його неповнолітніх дітей».

Читайте також: США ввели санкції проти Портнова

Схеми

Вартість подарунку оцінена у договорі у 19 млн грн, з яких 14,3 млн грн вартує маєток, а 4,7 млн грн – 65 соток землі під ним. Зазначається, що при переоформленні майна у нотаріуса в Києві, інтереси дітей особисто представляла їхня матір – цивільна дружина Портнова Анастасія Валяєва, яка з 2014 року має громадянство Російської Федерації, а від імені Портнова за довіреністю, посвідченою в Мадриді, діяла адвокатка Марина Парінова (раніше представляла інтереси Портнова в українських судах).

«Схеми» зазначають, що власником цього маєтку раніше був Андрій Веревський – український бізнесмен з інтересами в аграрній сфері, екснардеп Партії регіонів та сусід Портнова у Козині. 

«Це може бути звичайна практика приховати майно. Друга причина – можливо, створення додаткових транзакцій, аби важче було довести незаконність походження наявного майна. Оскільки санкції індивідуальні, то саме на майно підсанкційної людини [Портнов знаходиться під дією санкцій США] й накладають арешт. Але якщо воно у власності третіх осіб, то потрібно доводити безпосередній зв’язок майна з підсанкційною особою чи особою щодо якої здійснюється кримінальне розслідування. Не те щоб до цього майна держава при бажанні не могла б дотягнутися, але такі обмежувальні заходи значно це ускладнюють», – пояснила юристка Центру протидії корупції Тетяна Шевчук у коментарі «Схемам». 

Читайте також: Син та племінник Портнова в березні виїхали за кордон «за гуманітаркою» і не повернулися – «Схеми»

Нагадаємо, журналісти проєкту «Слідство.Інфо» презентували фільм «Режисери конституційної кризи», в якому серед головних діючих осіб були голова Окружного адміністративного суду Павло Вовк, Андрій Портнов та Андрій Богдан.