UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАЗК і Transparency співпрацюватимуть у розбудові інституту викривання

Національне агентство з питань запобігання корупції направило листи до уряду щодо виділення коштів для виплат винагород викривачам.

Заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Ярослав Любченко на зустрічі з президентом Transparency International Canada, виконавчим директором канадської міжнародної правозахисної неурядової організації “Центр права і демократії” Тобі Менделeм обговорив роботу інституції викривачів, повідомляє НАЗК.

Любченко детально розповів про ефективність антикорупційних інструментів НАЗК, а саме про роботу Єдиного порталу повідомлень викривачів, як про один із інструментів реалізації антикорупційної політики.

"Портал повідомлень викривачів є дієвим способом повідомлення про корупцію, який забезпечує анонімність та конфіденційність осіб, що повідомляють про порушення. Варто зазначити, що двом викривачам, які повідомили про порушення, призначено винагороду рішенням суду. Національне агентство направило листи до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів для таких виплат. Ці кейси демонструють залученість українського суспільства у розбудову доброчесності”, – розповів Любченко.

Учасники зустрічі також погодилися, що доступ до інформації та відкритість даних є одним з ефективних інструментів для формування антикорупційних практик в Україні. Тобі Мендел, фаховий юрист з питань відкритості інформації, запевнив, що Transparency International Canada готова надати допомогу в аналізі законодавства щодо прав та гарантій викривачів.

Під час зустрічі сторони приділили увагу також показнику Corruption Perception Index (CPI), який щорічно визначає Transparency International. Україна, попри повномасштабне вторгнення, змогла покращити свій показник у 2022 році, отримавши оцінку у 33 бали. Тобі Мендел також підкреслив успіхи України у законотворчій діяльності, адже у рейтингу Global Right to Information Україна посідає 19 місце.

Читайте також: НАЗК перевірятиме майно чиновників, які ті нажили до держслужби

Як раніше повідомлялося, голова НАЗК заявив, що за даними агентства, з 2010 року рівень корупційних практик в Україні знизився втричі. За інформацією Олександра Новікова, у 2010 році рівень корупційних практик в Україні складав 60 %, у  2019 році цей показник знизився до 27 %, і на сьогодні він складає лише 17 %.