UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ і САП видали підозри голові райсуду Дніпропетровщини та його поплічнику після викриття «на гарячому»

Корупціонери просили "за послуги" 2,5 тисяч доларів.

Голова райсуду Дніпропетровської області та його пособник отримали підозру в одержанні 2,5 тис. дол. США неправомірної вигоди від Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), пише пресслужба НАБУ у Тelegram.

Читайте також: НАПК та Національна академія Служби безпеки України домовились про співробітництво в питаннях запобігання корупції

Слідство встановило, що суддя через посередника вимагав кошти за винесення рішення на користь громадянина - скасування арешту з майна, яке було вилучено в межах кримінального провадження. Після отримання неправомірної вигоди він ухвалив обіцяне рішення. 24 квітня 2024 року обох викрили «на гарячому».

Читайте також: Корупція в Україні не зникла, але є інституції, які борються із цією проблемою — посол ЄС в Україні Катарина Матернова

Як вдалось дізнатись Центру протидії корупції, підозру отримав Сергій Бурхан. Він очолював Верхньодніпровського суду Дніпропетровської області суд з 2007 року. Рік тому новим головою суду стала суддя Тетяна Петрюк. Втім, вже за три дні обрали нового голову, яким знову став Бурхан. Схоже, таким чином обходили заборону очолювати суд три строки поспіль. Його річна зарплата на посаді складала 1,6 млн грн.

Читайте також: Де в Європи найбільша та найменша корупція – дослідження

Кваліфікація дій підозрюваних: ч. 3 ст. 368 КК України: одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Злочин карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Раніше ми писали про те, що НАЗК запустило оновлений безкоштовний електронний ресурс – Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.