UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін подтвердив, що за час війни дебіторська заборгованість Міноборони зросла до 36 мільярдів гривень

Це сплачені гроші, за які так і не були надані замовлені товари

За час війни дебіторська заборгованість (кошти, що були сплачені за товари, які не були поставлені постачальниками) Міністерства оборони України зросла до 36 мільярдів гривень, а створене задля запобігання цьому ДП «Агенція оборонних закупівель» саме виявилося боржником перед МО та відповідачем перед ним у суді. Про це йдеться у статті Дар’ї Каленюк «У Міноборони Резнікова спустили «в трубу» 36 мільярдів бюджетних гривень». 

У травні стало відомо, що Міноборони має судові претензії до постачальників на загальну суму 8,9 млрд грн. Суму дебіторської заборгованості вирахували виходячи з інформації про контракти, яка фігурувала у позовах міністерства станом на кінець травня. Проте вона виявилася у рази більшою.

На запит громадської організації «Центр протидії корупції» Міністерство фінансів України відповіло, що за період з 1 січня 2022 року по 1 травня 2023 року прострочена дебіторська заборгованість загального фонду держбюджету по Міноборони зросла на 33,2 млрд грн – до 36,3 млрд грн. За підрахунками ЦПК, це сума, за яку можна було б придбати майже 3 тисячі канадських бронемашин Senator або близько 5 тисяч протитанкових ракетних комплексів FGM-148 Javelin.

Читайте також: У Міноборони відсторонили в.о. директора департаменту після трьох днів виконання обов’язків

Ситуацію із закупівлями мало б виправити створення професійної агенції, яка б відповідала за оборонні закупівлі, із переданням їй функцій закупівельника. У липні минулого року в Україні створили ДП «Агенція оборонних закупівель», але результати її роботи, як зазначає  Дар’я Каленюк, «не дають підстав для оптимізму». Виявилося, що Агенція є серед тих підприємств, які й заборгували Міноборони гроші за зброю, що не була поставлена.