UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мера Полтави Мамая засудили за розтрату майна, але звільнили від ув'язнення

Міський голова влаштував на роботу людей, які фактично працювали у нього вдома, через що може втратити посаду.

Вищий антикорупційний суд України визнав міського голову Полтави Олександра Мамая винним в організації розтрати коштів шляхом зловживання службовим становищем і внесення неправдивих даних у офіційні документи, що призвело до понад 570 тисяч гривень збитків місцевому бюджету. Мер пішов на співпрацю з судом, повністю визнав свою вину й відшкодував збитки, тому позбавлення його волі замінили на умовний термін, повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в Telegram.

За даними слідства, у змові з директором і бухгалтером комунальної організації «Інститут розвитку міста» Мамай влаштував на роботу двох людей, які насправді вели домашнє господарство в його помешканні, а не працювали на підприємстві.

Щоб платити зарплату цим людям, службові особи «Інституту розвитку міста» вносили недостовірну інформацію в табелі обліку робочого часу. Це і стало причиною збитків у понад півмільйона гривень.

Читайте також: СБУ проводить обшуки в Полтавській міській раді

2 березня колегія суддів ВАКС затвердила угоду між прокурором САП і Мамаєм про визнання ним винуватості. Як зазначається, міський голова відшкодував завдані збитки та “щиро кається”.

Суд призначив йому п’ять років позбавлення волі з неможливістю обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями, протягом одного року. Однак, у зв’язку з повним визнанням провини Мамая звільнили від покарання, призначивши іспитовий строк на один рік. 

Згідно з угодою, мер Полтави також тепер повинен перерахувати 2 мільйони гривень у фонд United 24 на проєкт «Армія дронів» Генерального штабу ЗСУ, Держспецзв'язку й Мінцифри.

Водночас, обвинувальний вирок є підставою для дострокової відставки Мамая з посади Полтавського міського голови. 

Читайте також: Мера Полтави Мамая внесли в базу "Миротворця" за слова "брат іде на брата"

Посадовець ще може оскаржити рішення суду протягом 30 днів, подавши відповідну скарг до Апеляційної палати ВАКС.

Інші обвинувачені у справі – два виконавці й два пособники – також визнали свою провину, уклавши угоди з прокурором. Їм призначили аналогічні покарання.

29 грудня 2022 року Мамаю також оголосили підозру у розголошенні відомостей про Збройні сили України в умовах повномасштабної війни з Росією. Однак, у січні Київський районний суд Полтави відмовився задовольняти клопотання про взяття мера під варту.