UA / RU
Підтримати ZN.ua

Микитась міг отримати нову підозру. Цього разу за вкрадені у Міноборони 307 млн грн

Мова йде про справу незбудованих складів для боєприпасів.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорпрокуратура повідомили про підозру колишньому народному депутату VIIІ скликання, колишньому першому заступнику начальника Генштабу ЗСУ та ще чотирьом особам. Їх підозрюють у заволодінні 307 млн грн Міноборони при будівництві складів, повідомили в НАБУ.

За даними слідства, у 2018 році Міноборони уклало контракти на будівництво захищених складів зберігання ракет та боєприпасів Збройних Сил України. Угоди уклали з компаніями, підконтрольними народному депутату, а загальна сума, вказана в них, складала 3 млрд грн. Склади мали побудувати до 2021 року.

Частину цих грошей народний депутат хотів привласнити. Однак не міг це зробити через обмеження, які дозволяли Міноборони виплачувати аванс у сумі не більше 30% від річного обсягу роботи.

Читайте також: Микитась вийшов із СІЗО і відпросився залишити Київ

«З метою реалізації злочинного наміру нардеп та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу Збройних Сил України забезпечили прийняття змін до постанов КМУ, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів», – зазначили в НАБУ.

Як результат – протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки компанії, підконтрольній депутату, Міністерство оборони перерахувало понад 307 млн грн. Однак, будівництво об’єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній. 

Читайте також: Справи Татарова й Микитася: Заступник Єрмака вийшов сухим з води, а з кейсами ексдепутата не все так погано

У НАБУ не називають прізвища підозрюваних. Однак Центр протидії корупції зазначив, що колишній народний депутат, який отримав підозру, це – Максим Микитась.

«Схоже, що йдеться про ексдепутата Максима Микитася, у якого вже є кілька підозр від антикорупційних органів», – зазначили в ЦПК.

Як зазначали журналісти Bihus.Info. Замість нових сховищ Міністерство оборони отримало від виконавця недобудовані «коробочки» і втоплений бетон».

136 сховищ для боєприпасів у трьох військових частинах вирішили збудувати після низки пожеж на арсеналах. Будівництвом усіх споруд мали займатись компанії із корпорації «Укрбуд». Один підряд на 1,95 млрд грн отримало ТОВ «БК «Укрбудмонтаж», ще два – на 2,3 млрд грн – ТОВ «Північно-український будівельний альянс» (скорочено «ПУБА»). Перша компанія тоді була записана на дружину Максима Микитася, друга – на його помічника у Верховній Раді Андрія Якусевича. Обидві фірми входили до корпорації «Укрбуд».