UA / RU
Підтримати ZN.ua

Які докази знайшла ВККС про наявність чи відсутність громадянства РФ у її голови Ігнатова – оприлюднено звіт

Звіт робочої групи не містить однозначного висновку

12 грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів України опублікувала звіт робочої групи з перевірки інформації про можливу наявність громадянства Російської Федерації у голови Комісії Романа Ігнатова. Нагадаємо, що лист про наявність у голови ВККС російського громадянства першим опублікувало ZN.UA. 

Робоча група завершила роботу ще 31 січня. Перед цим вона зробила запити на отримання інформації від Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної судової адміністрації, теруправління Державної судової адміністрації в Луганській області, Державного бюро розслідувань, Державної міграційної служби, Офісу Генерального прокурора, Міністерства закордонних справ та Центрального державного архіву вищих органів влади та управління. З останніх двох з перелічених інстанцій відповіді не надійшли до дати схвалення звіту. 

В оприлюдненому звіті не робиться висновку щодо наявності зараз чи в минулому російського громадянства у Ігнатова, але робоча група оцінила встановлені обставини (документи й законодавство). 

Про що йдеться у звіті робочої групи

Робоча група не встановила доказів вчинення Романом Ігнатовим «активних усвідомлених дій, спрямованих на набуття громадянства» РФ.

Відкриті російські офіційні джерела інформації (сайт головного управління з питань міграції МВС РФ та Федеральної податкової служби) не містять відомостей про наявність у Ігнатова паспорта РФ та російського індивідуального податкового номеру.

Робоча група не змогла «встановити правильність нумерації паспорта рф» стосовно наданого у листі Служби зовнішньої розвідки, як стверджується, номеру російського паспорту (6140 640912), який збігається з номером паспорту СРСР, який мав Ігнатов (614064 від 09.12.1986 р.). 

Також робоча група не змогла встановити чи існував «вкладиш» до радянського паспорта Ігнатова, який би свідчив про набуття ним громадянства РФ. 

Робоча група, оцінюючи, чи може робота у прокуратурі Петрозаводська свідчити про те, що Ігнатов набув громадянство РФ, зазначила у звіті, що у статті 37 закону РФ про прокуратуру «встановлено вимогу щодо наявності російського громадянства у осіб, які претендували обійняти таку посаду», але зазначила, що «факт призначення на посаду слідчого тієї чи іншої прокуратури в 1995-1996 роках сам по собі не може свідчити про приналежність до громадянства відповідної держави». 

Читайте також: ДБР хоче позбавити повноважень главу ВККС Ігнатова. ВРП заявила, що в даному випадку не може цього зробити

Нагадаємо, що у грудні СЗР у відповідь на запит голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Романа Ігнатова надіслала на адресу ВККС лист, у якому голова СЗР Олександр Литвиненко зазначив, що «під час опрацювання матеріалів виявлено відомості щодо особи, чиї установчі дані повністю співпадають з установчими даними громадянина України Ігнатова Р.М.». 

Ігнатов заявив, що працював слідчим у Росії будучи особою без громадянства і пов'язав тиск з бажанням певних груп натиснути на інституцію, яка приступила до кваліфікаційного оцінювання суддів.

Про ситуацію в Комісії, що склалася після публікації листа, про позицію ВККС щодо заяв голови Романа Ігнатова, який спростовує інформацію СЗР, про ймовірні ризики для інституції та можливий тиск на членів Комісії Тетяна Безрук поговорила із заступником голови ВККС Русланом Сидоровичем.