Виконувачці обов’язків начальниці Головного управління Державної податкової служби в Сумській області Олені Хотенко, яка входить до партії «Слуга народу», вдалося отримати квартиру у Києві за ціною лише одного її квадратного метра, а також «позичити» у свого 12-річного сина майже 3 млн грн. Про статки посадовиці розповіла голова Антикорупційного центру «Межа» Мартина Богуславець у колонці на «Українській правді».
Так, у декларації за минулий рік на Хотенко досі значиться позика у 2,8 млн грн, які їй нібито позичив 12-річний син ще 2018 року. Цього року синові посадовиці вже 18 років. Хлопець зареєстрований як ФОП, щоотримав 3 млн грн доходу за 2023 рік.
Також за словами Богуславець, держслужбовиця на третьому місяці повномасштабного вторгнення РФ до України отримала дві квартири у Рівному в подарунок від матері – громадянки РФ. Вартість житла явно занижена. Задекларована вартість квартири в Рівному – 50 тис. грн.
На час отримання Хотенко такого «подарунку» подібне житло площею майже 38 кв. метрів, розташоване у центрі міста, за кілька хвилин від набережної, коштувало щонайменше 672 тис. грн. (23 тисячі доларів на той момент). Тобто більш як в 13 разів більше за ту вартість, що вказана у декларації посадовиці.
Через декілька днів після оформлення квартири в Рівному податківиця отримала «в подарунок» ще одну квартиру. Цього разу житло розташоване у Києві та складає 46 квадратів. Оціночна вартість другого «подарунку» 100 тисяч грн. Тоді як на ринку подібна квартира коштувала щонайменше 870 тисяч грн.
Ще у 2016 році Хотенко не задекларувала майно чоловіка – частину будинку в Рівненській області, площа якого складає 550 квадратів. Зараз податківиця декларує цілий будинок, хоч і на 50 кв. метрів менший за площею. Тоді як, за словами Богуславець, половина будинку належить її колишньому чоловіку, з яким Хотенко розвелась п’ять років тому.
Вартість цього майна також занижена. Оціночна вартість вказана лише 30 тис. грн. Тоді як реально будинок коштує щонайменше 10,8 млн грн. Адже вартість квадратного метра житла в Рівненській області стартує від 600 дол. (близько 24 тис. грн).
При цьому 2015 року посадовицю намагалися люструвати. Однак на той момент Хотенко вже досить міцно «закріпилася» на держслужбі. Вона оскаржила наказ Державної фіскальної служби України про звільнення і поновилася на посаді заступника начальника ГУ ДФС у Запорізькій області.
Вже 2021 року Хотенко «пронесло», коли Національне агентство з питань запобігання корупції виявило у неї ознаки «умисного внесення завідомо недостовірних відомостей при декларуванні». За три роки, відколи матеріали передали за підслідністю до Національного антикорупційного бюро, Хотенко замість притягнення до кримінальної відповідальності отримала підвищення.
Нагадаємо, на середину вересня поточного року, за даними НАЗК, українські посадовці подали 1 246 435 декларацій. НАЗК вже перевірило 734 декларацій посадовців. У половини з них – 392 випадках – перевірки вже завершені. Серед повністю вивчених декларацій 46% містять в собі порушення на загальну суму 1,85 млрд грн. І лише одна декларація з усіх перевірених не мала порушень.