UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голові НСЗУ повідомили про підозру в службовій недбалості. Вона відреагувала і вказала на “дивний збіг”

Йдеться про завдання збитків на понад 2 млн гривень.

Керівниці Національної служби здоров’я України Наталії Гусак оголосили про підозру в службовій недбалості зі збитками в понад два мільйони гривень за частиною 2 статті 367 Кримінального Кодексу, повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора. Сама Гусак звернула увагу на “дивний збіг” щодо періоду проведення обшуків у неї та натякнула на тиск на свій орган у Facebook.

Слідчі з’ясували, що в квітні 2022 року одне зі спеціалізованих держпідприємств проводило роботи щодо адміністрування центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я на замовлення НСЗУ. У акт здачі-приймання послуг, за даними правоохоронців, було включено інформацію про всі роботи за договором, а також про роботи, які фактично не виконувалися.

“Голова НСЗУ належним чином не перевірила фактично виконані роботи та не вжила заходів щодо зменшення загальної суми договору. Внаслідок цього зайво витрачено бюджетні кошти в сумі понад 2 млн грн на оплату послуг, які не надавалися”, – зазначили в ОГП.

Читайте також: НСЗУ деградувала та не мислить стратегічно – Ковтонюк

У ході обшуків за місцем проживання та роботи Гусак було вилучено документи й інші речові докази. Наразі вирішується питання призначення підозрюваній запобіжного заходу.

Керівниця Національної служби здоров’я України відреагувала на інформацію про обшуки та заявила, що не має чого приховувати й “особисто зацікавлена” у чесності та об’єктивності процесу.

За її словами, основні принципи її роботи в структурі – прозорість і підзвітність. Водночас, як додала Гусак, за час керівництва в НСЗУ вона постійно стикається з перевірками зі сторони контролюючих і правоохоронних органів. На її думку, ці перевірки часто є безпідставними, а ініціюють їх ті, кому Нацслужба “заважає”.

““За дивним збігом”, обшуки відбувалися вчора – у день, коли розпочався позаплановий моніторинг перших медзакладів, що надають неонатальну допомогу. Нагадую, моніторинг ми проводимо згідно з оновленою процедурою, яку нещодавно затвердив уряд України. А ще – у час, коли відбувається активна підготовка до контрактування медзакладів на наступний рік. Таке от співпадіння…” – розповіла посадовиця.

Вона не стала розголошувати жодних деталей слідчих дій, але наголосила, що разом з колегами співпрацює з правоохоронцями та сприяє їхній роботі. Наразі НСЗУ працює в штатному режимі, виконує зобов’язання перед надавачами медичних послуг та аптеками, завершує підготовку Програми медичних гарантій і розробку нових пакетів медичних послуг на 2024 рік. 

Читайте також: Українців запитали, які соцінститути мають нести відповідальність за те, що пацієнти часто змушені платити за безкоштовні медпослуги

“Знаю точно: нічого не зупинить трансформацію української медичної системи, в якій діють чіткі та прозорі правила, а пацієнти отримують безоплатні та доступні послуги. Я відстоюватиму честь та гідність, свою та Національної служби здоров’я України”, – наголосила Наталія Гусак.

Як із початком повномасштабної війни українці оцінюють ситуацію з доступом до медичних послуг і якість медичної допомоги? Чи знають співгромадяни свої права щодо безоплатного лікування й чи намагаються їх відстояти? Думками українців ми поцікавилися в межах опитування, яке на замовлення ZN.UA провів Центр Разумкова. Про це — в статті Алли Котляр «Результати опитування здивували. Як українці оцінюють медицину під час великої війни».