Після оголошення про підозру главі департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Роману Ткачуку, правоохоронці 23 червня повідомили про підозру в розтраті близько мільйона гривень бюджетних коштів директору департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитру Науменку, про що йдеться в повідомленні міської прокуратури у Facebook.
Як пишуть правоохоронці, представники департаменту Науменка нібито забезпечили перемогу підконтрольному товариству в тендері на будівництво водопроводу для житлових будинків і дитячо-юнацької спортивної школи "АТЛЕТ" на вулиці Зрошувальній. Договір передбачає також виконання робіт з відновлення тротуарів і дороги на цій вулиці після після підключення водопроводу.
"Підозрюваний, розуміючи, що роботи з відновлення тротуарів та автодороги не виконані в повному обсязі, підписав офіційні документи, які стали підставою для перерахування товариству бюджетних коштів. За висновком експертизи, вартість невиконаних робіт становить близько 1 млн гривень", – йдеться в заяві прокуратури.
Підозра Науменку складена за тією ж частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу, що й Ткачуку.
Пресслужба КМДА відреагувала на нову справу, відкинувши наведені слідчими висновки. Там пояснили, що всі необхідні інженерні роботи за проєктом підрядник виконав і забезпечив водопостачання для житлових будинків (гуртожитків), але роботи з благоустрою та асфальтування названі правоохоронцями "невиконаними" нібито ще тривають.
"Кошти за ці роботи виконавцям перераховані не були. Усі організаційно-правові заходи, необхідні для проведення проєкту, виконуються в рамках і відповідно до вимог чинного законодавства. За вказаним об'єктом закупівлі наявне судове рішення про правомірність укладання і проведення її закупівлі. Тим незрозумілішими є висновки слідства щодо неякісного виконання робіт, які ще досі не завершені", – зазначили в Київській міській держадміністрації.
Там також наголосили, що в підозрі Науменку фактично немає завданої шкоди, і звинуватили органи в проведенні експертизи без належного дослідження проєктної документації та огляду об'єкта.
"Такі дії не лише перешкоджають нормальній роботі столичної влади, а й можливості завершення будівельних робіт. І це при тому, що департамент житлово-комунальної інфраструктури організаційно забезпечує функціонування об'єктів критичної інфраструктури в умовах воєнного стану, забезпечує надання населенню житлово-комунальних послуг належних кількості та якості, надання ритуальних послуг, проведення відновлення пошкоджених об'єктів критичної інфраструктури", – додали в пресслужбі КМДА.
Згідно з повідомленням, департамент співпрацює зі слідчими, надає їм доступ до запитуваної наявної документації і розраховує на "об’єктивне, неупереджене та всебічне розслідування".
Раніше в Київській міській державній адміністрації заявили, що 1,8 млн грн, у розкраданні яких підозрюють директора департаменту муніципальної безпеки Романа Ткачука, повернули до бюджету. До цього мер Києва Віталій Кличко записав відеозвернення на тлі скандалу навколо укриттів у столиці та звинуватив певні сили в "шквальній кампанії" з дискредитації влади Києва й особисто його, метою якої може бути отримання контролю над столицею та руйнування місцевого самоврядування.