UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екскерівник НСЗУ назвав підозру чинній главі атакою на Нацслужбу й розповів, як це вплине на процеси

На думку Дмитра Самофалова, Наталії Гусак оголосили про підозру за фейковою статтею.

Колишній виконувач обов’язків голови Національної служби здоров'я України Дмитро Самофалов став на сторону нинішньої керівниці Наталії Гусак після того, як їй оголосили про підозру в службовій недбалості зі збитками в понад два мільйони гривень. Він висловив обурення та заявив, що зараз відбувається атака на НСЗУ, на своїй сторінці у Facebook.

За словами Самофалова, Гусак отримала підозру “за абсолютно фейковою статтею”. Він висловив “тверду віру” в те, що в цій історії переможе правда.

Водночас колишній керівник назвав три процеси, які, на його думку, постраждають від початку кримінального провадження проти глави НСЗУ.

“Почну з головного: По-перше, саме зараз іде підготовка до укладання договорів на 2024 рік, зрив цієї роботи може призвести до того, що лікарні не отримають гроші на початку року. Зараз, коли наші поранені захисники та звичайні громадяни, які постраждали від збройної агресії Росії, потребують великих обсягів медичної допомоги, такі дії, спрямовані проти НСЗУ, можна розглядати виключно як саботаж, направлений на знищення держави”, – наголосив Самофалов.

Читайте також: «Треба лікувати краще і рятувати більше, ніж це роблять росіяни». Дуже відверта розмова з лікарем-хірургом із передової

По-друге, за його словами, четвертий квартал завжди є складним у питанні виплат і перерахунків коштів лікарням. Через справу медзаклади можуть не доотримати грошей за роботу, унаслідок чого медикам не виплатять повну зарплату. 

“Ну і по-третє, важко не побачити, що звинувачення "зненацька" вистрибнуло саме тоді, коли розпочався фактичний моніторинг – тобто перевірка, наскільки медичні заклади виконують взяті на себе зобов'язання щодо медичної допомоги пацієнтам”, – додав Самофалов.

Він зазначив, що наразі НСЗУ доводиться захищатися від “внутрішнього ворога”, і побажав Гусак і всій команді сил для перемоги в цій “боротьбі”.

Як із початком повномасштабної війни українці оцінюють ситуацію з доступом до медичних послуг і якість медичної допомоги? Чи знають співгромадяни свої права щодо безоплатного лікування й чи намагаються їх відстояти? Думками українців ми поцікавилися в межах опитування, яке на замовлення ZN.UA провів Центр Разумкова. Про це – в статті Алли Котляр "Результати опитування здивували. Як українці оцінюють медицину під час великої війни".