UA / RU
Підтримати ZN.ua

Директор «Держзовнішінформу» проведе за ґратами 10 років, але є нюанс

Правоохоронні органи за шість років не знайшли обвинувачуваного у привласненні майже восьми млн грн.

10 років позбавлення волі з конфіскацією майна: таким є вирок  Вищого антикорупційного суду у справі щодо розтрати колишнім директором ДП «Держзовнішінформ»  7,95 млн грн коштів очолюваного ним держпідприємства.

У повідомленні суду не називається прізвище обвинуваченого, втім ще у 2017 році НАБУ оголосило у розшук у справі про розтрати майна ДП «Держзовнішінформ» В'ячеслава Корітка.

Однак за цей час правоохоронці так і не знайшли екскерівника державного підприємства, тож справу слухали за відсутності обвинуваченого (in absentia).

У період з травня 2013 року по лютий 2014 року Корітко, зловживаючи службовим становищем, здійснив безпідставне перерахування 7,95 млн грн від ДП «Держзовнішінформ» на рахунки низки приватних компаній з ознаками фіктивності. Кошти перераховано відповідно до укладених договорів та підписаних актів приймання-передачі наданих послуг. Але, як встановило слідство, фактично жодних послуг держпідприємство не отримало, а укладання договорів та підписання інших документів було зроблено виключно з метою прикриття злочинної діяльності.

Держзовнішінформ – підприємство, що надає інформаційні, аналітичні, дослідницькі та експертні послуги: експертизу зовнішньоекономічних контрактів, дослідження внутрішніх і зовнішніх товарних ринків. Крім того, воно організує, проводить і здійснює підтримку конференцій, виставок та бізнес-заходів в Україні та за кордоном.

За рішенням суду, до набрання вироком законної сили обвинувачений мав би перебувати під вартою. Початок терміну відбування покарання рахуватиметься з моменту його затримання.

Крім того, задоволено цивільний позов прокурора щодо стягнення з нього 7,95 млн грн. на користь ДП «Держзовнішінформ».

 

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.

Розслідування у цьому кримінальному провадженні детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року. У квітні 2017 року ексзаступника директора Держзовнішінформу затримали. Його взяли під варту із заставою 2 млн грн, однак згодом прокурор САП змінив обвинувачення і справу зрештою закрили у зв'язку із закінченням строків давності.