UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутат вимагав 30 тисяч доларів за посаду директора київського ринку: САП відправила документи в суд

Також депутат перебуває на лаві підсудних в іншій справі.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура у вівторок, 10 вересня, направила до суду обвинувальний акт щодо депутата Київської міської ради. Його обвинувачують в одержанні 30 тисяч доларів хабара, повідомила САП.

Зокрема слідство встановило, що у лютому – березні 2021 року він як голова постійної комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою попросив надати 30 тисяч доларів за призначення наперед визначеної особи на посаду заступника директора, а надалі – директора КП “Житній ринок”.

14 червня 2024 року детективи НАБУ заочно повідомили депутату про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 4 ст. 368 КК України). Крім того, про підозру повідомлено його помічнику та наближеній особі.

У САП не уточнили ім'я депутата, однак деталі вказують на те, що йдеться про Владислава Трубіцина.

Читайте також: Стало відомо, яка структура просила випустити з України депутата Трубіцина

Також депутат перебуває на лаві підсудних в іншій справі. Детективи НАБУ викрили Владислава Трубіцина та ше п'ятьох підозрюваних затримали 9 лютого 2022 року під час отримання частини хабара у розмірі 1,26 млн грн. 10 лютого їм оголосили підозри за частиною 4 статті 368 КК України – одержання неправомірної вигоди.

За два дні Трубіцину обрали запобіжний захід – тримання під вартою з альтернативою застави. Його спільник отримав той самий запобіжний захід, але з більшим розміром застави – 2,5 млн грн. Згодом Трубіцин вийшов під заставу 14,8 млн гривень.

Проте Владислав Трубіцин 13 травня скористався листом від ГУР стосовно сприяння безперешкодному перетину кордону для виїзду в бік Польші та досі не повернувся. Спеціалізована антикорупційна прокуратура попросила оголосити в міжнародний розшук зловмисника після того, як він вдруге не прибув на судове засідання у Вищий антикорупційний суд. Депутата оголосили в розшук 5 червня.

За версією слідства, фігуранти організували схему отримання хабарів за перемоги на тендерах на право встановлення кіосків-«купав» та їхнє подальше «безпроблемне» використання. Ішлося про сім локацій у Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському районах Києва. Свої «послуги» учасники схеми оцінили у 1,39 млн грн.