Судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду залишили без змін запобіжний захід для судді Київського апеляційного суду В’ячеслава Дзюбіна - 4 млн грн застави, повідомляє Центр протидії корупції.
Заставу за Дзюбіна внесли близько шести осіб, зокрема і сам Дзюбін, а також два його адвокати, які сплатили по 390 тисяч грн.
В апеляційних скаргах прокурор САП Вадим Кохно просив взяти Дзюбіна під варту та збільшити розмір альтернативної застави до 6,99 млн грн, а захист просив скасувати запобіжний захід через нібито необґрунтованість підозри.
Під час засідання суду Дзюбіна захищали три адвокати, які мали суперечливі версії, зазначає ЦПК. Перший захисник наполягав на тому, що мала місце провокація злочину. Друга захисниця сказала, що не бачить у доказах підтвердження факту прохання або отримання коштів Дзюбіним, тому провокації не було. За її словами, гроші в квартиру Дзюбіна міг занести хтось із детективів. Так само, як у приміщення суду, тому провокації злочину немає, а є імітація злочину.
На питання одного із суддів про те, що означає фраза Дзюбіна про «три по 10 і мені 5» захисниця відповіла, що не знає, але можливо там йшлося про якісь документи. Третій адвокат сказав, що погоджується з обома захисниками. Також він заявив, що нелогічно, щоб суддя сам підійшов до заявниці і сказав «3 по 10 і 5», бо «такого в житті не буває».
Підозрюваний Дзюбін повністю підтримав своїх захисників. Сказав, що він один дає показання, а інші судді, наскільки йому відомо, не дають. Він теж вважає, що мала місце провокація і злочин відбувся, але не злочин отримання хабаря, а злочин провокації. Також Дзюбін додав, що встановити, чи мала місце провокація, суд на даному етапі розгляду справи не може, бо треба досліджувати усі докази.
Також Дзюбін говорив, що він «принциповий і некерований суддя», а провокація щодо нього була здійснена через професійну діяльність і через певні особисті стосунки з керівництвом судових органів. За словами Дзюбіна, він знає близько, хто до цього причетний і це має розслідувати ДБР. Однак заяву про вчинення провокації все ще не подав, хоча планує.
Як повідомляло ZN.UA, у Києві 29 листопада затримали чотирьох суддів Київського апеляційного суду - Дзюбіна, Паленика, Сливу та Глиняного - за підозрою в отриманні хабаря за рішення про зняття арешту майна у справі екс-керівника "Мотор-Січі" В'ячеслава Богуслаєва. Національне антикорупційне бюро України згодом підтвердило затримання суддів на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення "потрібного" рішення. НАБУ і САП називають Дзюбіна посередником, який оцінив свої послуги у 10 тисяч доларів.