UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спостерігачі від Європарламенту не виявили поки порушень на виборах

Спостерігачі від Європейського парламенту заявили, що вибори в Україні проходять чесно і прозоро. Європарламентарій Ніколас Гріффін відзначив, що були виявлені деякі недоліки під час голосування, однак вони незначні і не повинні в цілому вплинути на виборчий процес.

Спостерігачі від Європейського парламенту зазначають, що виборчий процес в Україні в цілому проходить чесно і прозоро.

«У цілому, це прекрасна організація, все проходить у дружній атмосфері, це чесні і прозорі вибори», - повідомив європарламентарій Даніел ван дер Ступ (Нідерланди) на прес-конференції.

Він поінформував, що разом зі своїми колегами відвідав 5 виборчих дільниць в Києві, де зміг спостерігати кілька проблемних моментів.

Зокрема, за його словами, у прозорих урнах можна було іноді бачити, за кого проголосувала людина в бюлетені. Це, за словами Ступа, порушує правило таємного голосування.

Крім того, за словами депутата ЄП, на виборчих дільницях вся інформація подавалася українською мовою, коли в деяких регіонах для зручності громадян, на думку Ступа, її потрібно було б надати ще й російською мовою.

Вказав депутат ЄП і на проблему близького розміщення членів дільничних комісій безпосередньо до місця, де голосували люди, що також може вплинути на таємницю голосування.

У свою чергу європарламентарій Ніколас Гріффін (Великобританія) підтвердив, що були виявлені деякі недоліки під час голосування, але вони незначні і не повинні в цілому вплинути на виборчий процес.

Депутат ЄП Герхард Хубер (Австрія) додав, що в цілому вибори проходять прозоро. «Я хочу привітати організаторів з тим, що вони змогли організувати відкриті вибори, у мене немає зауважень до виборчого процесу», - сказав він.

Нагадаємо, 28 жовтня в Україні проходять вибори народних депутатів України, які вперше з 2002 року проводяться за змішаною системою - 225 народних депутатів обираються за партійними списками і 225 - в одномандатних виборчих округах.

Востанннє вибори до парламенту за змішаною системою проводилися у 2002 році, і прохідний бар'єр тоді становив 3%.

Всього ЦВК України зареєструвала списки кандидатів від 21 партії. У мажоритарних округах балотується 2653 кандидати, в тому числі 1502 висунутих партіями і 1151 самовисуванець.

За виборами спостерігає кілька представників ЦВК Росії, в тому числі глава відомства Володимир Чуров. Член Центрвиборчкому Олег Лавров здійснює спостереження за голосуванням на виборчих дільницях у Криму

Станом на 13:40, в Україні явка виборців на парламентських виборах склала 23,56%. За словами заступника голови ЦВК Жанни Усенко-Чорної, найбільш активно голосує Чернігівська область, а найнижчі показники зафіксовані в Одеській і Закарпатській областях. !zn

Читайте також:

Міліція не зафіксувала порушень, які б вплинули на хід голосування

В Україні явка виборців на 12 годину склала 22,4%

У Рівненській області у списки включили 100 осіб хворих на параноїдальну шизофренію

Українці Австралії і Японії проголосували на виборах до Ради

Наглядову місію від Європарламенту на виборах в Україні очолив партнер Партії регіонів