Найвища явка на парламентських виборах - у в'язницях країни. Станом на 14:00 за київським часом проголосували 62% виборців, повідомляє Державна пенітенціарна служба (ДПтС).
«На спеціальних дільницях, створених в установах ДПтС, знаходяться 907 офіційних спостерігачів, з них 84 - від іноземних та громадських організацій, а також 79 представників засобів масової інформації», - зазначили у відомстві.
Скарг від виборців і спостерігачів щодо обладнання дільниць, порядку організації і проведення голосування в установах пенітенціарної служби, а також забезпечення виборчого права ув'язнених у ДПтС не отримували. Раніше в ДПтС запевняли, на виборах до парламенту зможуть проголосувати всі 146 тисяч засуджених і взятих під варту. Спеціальні виборчі дільниці створені у всіх 180 установах виконання покарань і слідчих ізоляторах.
Дільничні виборчкоми сформовані при кожній спеціальній виборчій дільниці, до їх складу увійшло понад 3,5 тисячі осіб. Цього разу в місцях позбавлення волі доводиться голосувати і двом «VIP-персонам» - лідеру опозиції, екс-прем'єру Юлії Тимошенко і колишньому главі МВС Юрію Луценку. Вранці Луценко відвідав виборчу дільницю в Менської колонії на Чернігівщині. Тимошенко повинна проголосувати в харківській клінічній лікарні № 5, де вона перебуває на лікуванні, але поки її оточення не повідомило про це. Луценко і Тимошенко мали намір самі балотуватися в депутати парламенту, в чому їм було відмовлено, оскільки вони залишаються в ув'язненні.
Раніше повідомлялося, що місія міжнародних спостерігачів CIS-EMO вважає, що на нинішніх парламентських виборах основними видами порушень під час голосування були «каруселі», незаконна агітація і спроби підкупу.
Спостерігачі від Європейського парламенту заявляли, що вибори в Україні проходять чесно і прозоро. Європарламентарій Ніколас Гріффін відзначив, що були виявлені деякі недоліки під час голосування, однак вони незначні і не повинні в цілому вплинути на виборчий процес.
Нагадаємо, 28 жовтня в Україні проходять вибори народних депутатів України, які вперше з 2002 року проводяться за змішаною системою - 225 народних депутатів обираються за партійними списками і 225 - в одномандатних виборчих округах.
В останній раз вибори до парламенту за змішаною системою проводилися в 2002 році, і прохідний бар'єр тоді становив 3%.
Всього ЦВК України зареєструвала списки кандидатів від 21 партії. У мажоритарних округах балотується 2653 кандидати, зокрема 1502 висунутих партіями і 1151 самовисуванця.
За виборами спостерігає кілька представників ЦВК Росії, зокрема глава відомства Володимир Чуров. Член Центрвиборчкому Олег Лавров здійснює спостереження за голосуванням на виборчих дільницях у Криму.
Станом на 16:00 на парламентських виборах в Україні середня явка на виборчих дільницях склала 41,44%.
Голова Комітету виборців України Олександр Черненко прогнозує, що явка виборців на парламентських виборах буде не більше 60%. За його словами, найбільш високий показник голосування був вранці. !zn
Читайте також:
У КВУ вважають, що явка на парламентських виборах буде не менше 60%
Опозиція нарахувала на виборах тисяч порушень, регіонали - жодного
ЦВК: Середня явка виборців станом на 16:00 перевищила 40%
Майже мільйон українців проголосують вдома