UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни вже не так раді анексії Криму і очікують від українців ненависті

Росіяни все ще вважають, що Крим має бути у складі РФ, але платити за його анексію не бажають.

Ускладнення українсько-російських відносин, пов'язане не тільки з анексією Криму, але і з війною між країнами, відображається і на оцінках росіянами незаконного приєднання української території.

Схвалювати рішення керівництва Росії про приєднання Криму стало менше людей, ніж у березні (ця цифра впала з 47% до 40%), несхвалення; протест, обурення; сором, відчай; тривогу, страх з весни відчувають у сумі 9% громадян - тут вже про реальне протистояння діям влади з боку російського населення не йдеться взагалі.

З березня по серпень з 64% до 74% зросла кількість тих, хто вважає, що Крим повинен входити до складу Росії, з 14% до 4% знизилося число тих, хто вважає, що він повинен входити в склад України та з 11% до 15% зросла кількість переконаних у тому, що Крим має бути незалежною державою.

Читайте також: Після невдачі у Лізі Чемпіонів Маркевич був лаконічним: "Дніпру" не вистачило Ротаня

Проте готовність громадян в тій чи іншій мірі "платити" за Крим знизилась з 59% у березні 2014 року до 50% у серпні.

У період з березня по серпень з 17% до 9% скоротилося число росіян, які вважають, що приєднання Криму до Росії не викликає особливих негативних почуттів до Росії, з 25% до 15% впала підтримка думки, що почуття українців негативні, але не переходять у ненависть до Росії і її керівництва, з 18% до 23% зросла кількість тих, хто вважає, що українці відчувають ненависть до російського керівництва, але не до Росії в цілому.

Примітно, що з 24% до 38% зросла кількість росіян, які вважають, що у зв'язку з приєднанням Криму українці відчувають ненависть до Росії в цілому.

"Зростання з 24% до 38% числа тих росіян, хто вважає, що українці відчувають ненависть до Росії в цілому у зв'язку з приєднанням Криму, демонструє динаміку, яка відрізняє це питання від інших - по іншим параметрам у громадській думці росіян триває ейфорія. Це питання, яке показує усвідомлення росіянами реального ставлення українців до відторгнення Криму", - розповів ZN.ua генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор НаУКМА Володимир Паніотто.

"На жаль, по іншим параметрам цього не відбувається. Підтримка Путіна стабільна (85% з невеликими коливаннями), так само як зростає у масовій свідомості й уявлення про об'єктивність російського телебачення (з 63% до 74%)", - резюмував він.

Разом з тим, більше половини росіян (58%) розглядають негативну реакцію Заходу на українську політику Росії як прагнення натиснути на Росію, скориставшись українською кризою. Тільки 13% пов'язують таке ставлення Заходу з порушенням норм міжнародного права.

Опитування було проведено аналітичним центром "Левада-центр" 22-25 серпня 2014 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1600 осіб у віці 18 років і старше в 134 населених пунктах 46 регіонів країни. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%/ !zn