Цьогорічна зустріч так званого "Валдайського клубу", в якому беруть участь чиновники Росії і експерти із Заходу, поневолі була присвячена конфлікту на Сході України і санкціям, які ЄС і США ввели проти Росії за воєнну агресію.
Як повідомляє Wall Street Journal, сьогодні учасники, серед яких близько 100 іноземних і російських експертів, дипломатів і журналістів, чекають нагоди поставити запитання президенту Володимиру Путіну про відносини із Заходом і Україну.
Зокрема, зустрічі з Путіним чекають колишній прем'єр Австрії Вольфганг Шюссель і екс-прем'єр Франції Домінік де Вільпен. Тим часом під час свого виступу один з чиновників Кремля заявив, що "санкції проти Путіна – це санкції проти всієї Росії". Він нагадав про те, що зараз рейтинг Путіна сягає 80%. А ще 60% росіян підтримують його переобрання на посаду президента в 2018 році.
"Росіяни розуміють, що без Путіна не буде і Росії", - сказав чиновник.
В цей же час, західні експерти говорять про поширеність в Росії так званого "путінізму", через яких країні доводиться мати справу з санкціями.
"Але санкції не протидіють "путінізму", а лише його посилюють", - каже аналітик Центру стратегічних і міжнародних досліджень Ендрю Кучінс.
В Москві досі розглядають політичну і торговельну інтеграцію України з Євросоюзом, як спробу Заходу ослабити Росію. А екс-президента України Віктора Януковича російські чиновники вважають жертвою змови.
"Один з російських учасників Валдайського клубу поцікавився у представників Заходу, чому вони підтримують "нацистів" в Україні, якщо колись вони з ними боролися", - йдеться в статті.
Джеймс Шер з Chatham House вважає, що така риторика пов'язана "з викривленням реальності". За останній рік Путін посилив контроль Кремля над ЗМІ.
В цей же час, і російські, і західні учасники Валдайського клубу визнали, що санкції "починають бути болючими". Однак досі важко сказати, що вплинуть вони на поведінку Москви, чи ні. Нагадаємо, що у Росії розраховують на відміну санкцій Заходу вже у середині 2015 року. !zn