UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зустріч Ради НАТО-Росія доводить, що Москва і Захід живуть в різних світах – RFERL

Оглядач звертає увагу, що у західних столицях і в Москві по-різному дивляться на відновлення діалогу.

Кремль розглядає сьогоднішнє засідання Ради НАТО-Росія, як кінець своєї ізоляції. А от в Брюсселі вважають, що це лише технічна зустріч, яка покликана запобігти розгортанню конфлікту через випадковості і непорозуміння, які можуть виникнути на тлі напруги.

Так коментує першу за два роки зустріч Ради НАТО-Росія політичний оглядач Radio Free Europe radio Liberty Браян Вітмор у подкасті Daily Vertical. Він зауважує, що Кремль вважає,що сам факт відновлення роботи Ради – це доказ того, що Захід нібито нарешті зрозумів свої помилки у відносинах з Москвою.

Тим часом, у західних столицях розцінюють зустріч як "необхідне зло" і спробу вмовити Росію припинити влаштовувати провокації у міжнародному повітряному просторі, а також у небі над країнами-учасницям НАТО.

Кремль виставляє відновлення роботи Ради Росія-НАТО як доказ, що війна в Україні змінила правила міжнародної політики на користь Москви. А от лідери Альянсу бачать у цій зустрічі шанс натиснути на РФ, щоб вона припинила дестабілізувати Україну і почала виконувати Мінські угоди, а також щоб підтвердити сигнал, що неприпустима агресивна поведінка матиме серйозні наслідки і високу ціну.

"Сьогоднішня зустріч між дипломатами Росії і НАТО ще раз демонструє, що Москва і Захід живуть у абсолютно різних реальностях. Пропагандистська машина Кремля перекручує і виставляє її як велику перемогу відродженої Росії. Але це буде не більше, ніж ілюзія", - вважає Вітмор.

Раніше повідомлялося, що на зустрічі Ради Росія-НАТО обговорять війну в Донбасі та Мінські угоди. Про цеповідомила прес-секретар НАТО Кармен Ромеро. За її словами, під час зустрічі сторони також обговорять військову діяльність Росії та НАТО, сфокусуються на "прозорості та зниженні ризиків", а також говоритимуть про ситуацію в Афганістані й терористичні загрози.

Раніше видання Financial Times писало, що Путін може кинути виклик НАТО в Балтії, але не військовими методами. Швидше за все, він застосує відносно дешеві інструменти, такі як ядерні погрози, економічна блокада і кібератаки.