Спецпредставник Держдепартаменту США з питань Північної Кореї Стівен Бігун звучав як кинутий чоловік, який благав партнерку. Недавні заяви Північної Кореї про відносини КНДР з США були "ворожими, негативними й такими непотрібними", - сказав Бігун 16 грудня. Спецпредставник Держдепартаменту виконував останню місію з відновлення переговорів щодо роззброєння з Північною Кореєю. Пхеньян заявив, що він більше не зацікавлений в таких переговорах. В кінці свого виступу Бігун звернувся безпосередньо до своїх північнокорейських колег: "Ми тут. Ви знаєте, як з нами зв'язатися", пише The Economist.
Північна Корея відповіла на прохання Бігуна холодним мовчанням. Це ставить Корейський півострів у небезпечне положення. Рік підходить до кінця. Переговори зривалися з того часу, як саміт між американським президентом Дональдом Трампом і диктатором КНДР Кім Чен Ином провалився в лютому через непримиренні очікувань обох сторін. Америка каже, що Північна Корея повинна почати роззброєння, перш ніж санкції можуть бути зняті. Північна Корея наполягає на тому, що вона вже зробила помітні кроки з ліквідації своїх ядерних програм і ракетних програм великої дальності, для чого Пхеньян вимагає деякої компенсації, перш ніж піде на якісь подальші поступки.
Патова ситуація може поступитися місцем ескалації. Хоча Америка каже, що хоче продовжувати говорити, Північ, схоже, вирішив, що йому більше нічого отримати від переговорів. Після провалу саміту, який, на думку багатьох спостерігачів, Кім визнав глибоко принизливим, Північ встановив для Вашингтона дедлайн. За словами учасників переговорів, якби американці не стали "більш гнучкими" до кінця року, вони б припинили переговори. У жовтні, після того як зустріч між двома сторонами закінчилася нічим, Північна Корея знову підтвердила свої погрози. КНДР не повернеться за стіл переговорів без "повного і незворотного зняття" американської "ворожої політики".
Жорсткі переговори супроводжувалися низкою провокацій, які стали кричущими в останні тижні. Було також багато військового символізму. З травня Північна Корея випробувала нові ракети малої дальності 13 разів. Минулого місяця вона провела два випробування двигунів на майданчику в Сохе, який вона демонстративно розібрала, коли почалися переговори. Аналітики кажуть, що випробування узгоджуються з підготовкою до запуску ракети великої дальності, яка покладе кінець добровільному мораторію Кіма на такі випробування.
Кім також двічі їздив гору Паекту. Гора проголошена місцем народження комунізму в Північній Кореї, готуючи своїх людей до "важких часів" і "нового шляху". Очікується, що на пленумі робітничої партії Північної Кореї, запланованому в найближчі кілька днів, Кім розповість про "шлях" докладніше. Кім Ін-те з Інституту національної стратегії безпеки Південної Кореї вважає, що північнокорейський диктатор може офіційно відмовитися від мораторію.
Кім Чен Ин може бути готовим піти на це, оскільки Північ, схоже, не знаходиться в скрутному економічному становищі. За словами Чон Сон-чана з Інституту Седжона в Сеулі, деякі регіони Північної Кореї переживають будівельний бум. Туризм з Китаю перетворився на важливе джерело доходу, що приносить, за деякими оцінками, десятки мільйонів доларів у рік. Більше того, Китай і Росія висунули в ООН резолюцію, яка відстоює скасування деяких санкцій проти КНДР. Серед них і скасування рішення про те, щоб змусити всіх північнокорейців, що працюють за кордоном, повернутися додому до 22 грудня. Росія, в якій працює багато північнокорейців, каже, що цей крок був спрямований на стимулювання подальших переговорів між США і КНДР.
Північна Корея, можливо, думає, що вона може змусити США піти на подальші провокації, говорить Боб Карлін зі Стенфордського університету. "Якщо вони думають, що ескалація змусить Америку укласти угоду, вони помиляються". Найбільш ймовірно, що країни повернутися до високої напруженості й агресивної риторики. Все це передувало повороту до дипломатії на початку 2018 року. 16 грудня Трамп грізно заявив, що США "подбають" про будь-який ворожий крок з боку Північної Кореї.