UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зміна влади у Болгарії може нашкодити Росії, новий прем'єр давно "вставляє палиці у російські колеса"

Новий глава уряду і МЗС Болгарії давно вже посварився з послом РФ,о крім того він не раз "вставляв палиці в колеса" численним російським проектам у Болгарії.

Новообраний прем'єр-міністр і за сумісництвом голова МЗС Болгарії Марін Райков може зайняти щодо Москви не найбільш вигідні позиції. Окрім нового економічного курсу Болгарії, який загрожує російським енергетичним проектам у цій країні, Райков давно не може знайти спільну мову з послом з РФ, пише російський "Коммерсант". Окрім того він не раз "вставляв палиці в колеса" численним російським проектам у Болгарії.

Марін Райков, який на момент призначення був послом у Парижі, став новим головою уряду після того, як колишній кабінет міністрів пішов у відставку через масові протести, спрямовані проти підвищення цін на електроенергію. У зв'язку з цим Райков заявив, що "не буде робити авантюр" і не допустить зовнішнього втручання в болгарську енергетику.

На думку аналітиків, Райков мав на увазі у першу чергу відносини з РФ. Зі спільних проектів Москви і Софії на порядку денному залишився, по суті, лише газопровід "Південний потік". Кабінет колишнього прем'єра Бойко Борисова заморозив будівництво АЕС "Белене" і нафтопроводу Бургас - Александруполіс.

Свою роль може зіграти і те, що прем'єр перебуває у конфлікті з послом РФ у Софії Юрієм Ісаковим. Будучи заступником глави МЗС, Марін Райков відмовив послу в дозволі поставити у Болгарії пам'ятник радянському підводному човну, аргументувавши це тим, що з його провини під час Другої світової війни потонув болгарський корабель. А під час війни у Косово в 1998-1999 роках Марін Райков відмовився надати повітряний коридор літакам російських ВПС.

Втім, як заявив сам Райков, ключовою фігурою у перехідному уряді буде не він, а міністр фінансів Калін Христов, пише болгарське агентство Novinite. Вони обидва, так само, як і інші новообрані міністри, були представлені президентом як незалежні фігури, не пов'язаниі з колишньою політичною елітою.

Це було важливо не тільки для того, щоб продемонструвати народу розрив з урядом, яким він був незадоволений, але і для того, щоб дати зрозуміти ЄС і закордонним інвесторам , що Болгарія підтримає жорстку податкову політику і не стане витрачати більше, ніж планує за бюджетом. Тимчасовий уряд буде працювати приблизно до 12 травня, коли, як передбачається, пройдуть дострокові парламентські вибори. !zn

Читайте також:

"Болгарська весна": бунти проти високих тарифів ЖКГ призвели до відставки уряду

"Газпром" підписав з Болгарією новий контракт в обмін на поступки щодо "Південного потоку"

Болгарію і Румунію знову не хочуть приймати у Шенген