UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зміна режимів у різних країнах не повинна бути завданням США - сенатор Пол

Ірак став найбільшою зовнішньополітичною катастрофою за останні кілька десятиліть, заявив сенатор.

США не повинні брати на себе завдання зміни режимів у різних країнах по всьому світу, заявив сенатор від Республіканської партії США Ренд Пол, коментуючи рішення президента Дональда Трампа відкликати американські війська з Сирії, а в перспективі і з Афганістану в ефірі телеканалу CNN.

"Це не повинно бути роботою Америки - змінювати режими по всьому світу. Це те, що президент Трамп визнав в Іраку, що це була найбільша зовнішньополітична катастрофа за останні кілька десятиліть, і він правий... Генерали все ще не розуміють помилки", - заявив сенатор.

Republican Sen. Rand Paul says he's "very proud" President of Trump decision for his last week to withdraw US troops from Syria https://t.co/msNulHPFgS pic.twitter.com/tZbLt3kJke

- CNN (@CNN) 23 грудня 2018 р.


При цьому президентові США Дональду Трампу слова Пола, судячи з усього, сподобалися, так як американський лідер процитував їх на своїй сторінці у Twitter.

"It should not be the job of America to replace regimes around the world. This is what President Trump recognized in Iraq, that it was the biggest foreign policy of disaster the last several decades, and he's right...The generals still don't get the mistake." @RandPaul

- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 24 грудня 2018 р.


Як повідомлялося, 19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава". За даними американських ЗМІ, Пентагон намагався відрадити президента Дональда Трампа від цього кроку.

На тлі рішення Трампа про виведення військ з Сирії міністр оборони США Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку. Глава Пентагону має намір покинути свій пост 28 лютого, щоб за цей час президент зміг підшукати йому заміну. З 1 січня обов'язки міністра оборони виконуватиме заступник голови Пентагону Патрік Шанахан.

Британія, Франція, Німеччина і Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Голова МЗС Данії Андерс Самуельсен закликав ЄС скоординувати дії, щоб переконати Вашингтон.

Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа про виведення військ з Сирії "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійський кордон.

Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент дейтсвовал в тісному контакті з СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робочої партії Курдистану".