UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ зробили висновки з доповіді Мюллера: США уникли політичного кошмару

За загальною думкою, спецпрокурор Мюллер підніс президентові США політичний подарунок.

Доповідь спецпрокурора Роберта Мюллера виправдала Дональда Трампа і надала йому додаткові важелі тиску на критиків Демократичної партії. Такий вердикт американських журналістів за підсумками розслідування про "російське втручання". Цей підсумок не принесе спокою в політичне життя США.

The New York Times: Лист генпрокурора Вільяма Барра Конгресу США, в якому містяться ключові висновки доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера, - хороша новина, причому не тільки для президента Дональда Трампа. Це повинно стати полегшенням для всіх американців, які відчували побоювання щодо того, що Трамп, будучи кандидатом у президенти, вступив у змову з російською владою, передає портал Капітал.

The Washington Post: Підсумки давно очікуваного завершення розслідування, яке проводив спецпрокурор Роберт Мюллер, швидше за все, зміцнять підтримку, що надається Трампу республіканцями у Конгресі США, посилять вимоги з боку демократів залучити Трампа до відповідальності і практично не призведуть до зміни громадської думки.

Висновки, до яких прийшов Мюллер: йому не вдалося виявити свідоцтв змови з Росією, але він не дав чіткої відповіді на питання, чи не намагався Трамп перешкодити здійсненню правосуддя, - найімовірніше, занурять Вашингтон у період тривалого і, можливо, навіть ще більш запеклого міжпартійного протистояння. Взаємні звинувачення демократів і республіканців не припиняться, і все це відіб'ється на президентських виборах 2020 року.

NBC: Доповідь Мюллера, який давно вважався демократами ключовим у зусиллях щодо усунення президента Дональда Трампа від влади, може замість цього стати потужним інструментом у його кампанії за переобрання на цей пост. Після 22 місяців розслідування спеціальний прокурор Роберт Мюллер доповів, що він не знайшов свідчень того, що хто-небудь у виборчій кампанії Трампа в 2016 році вступав у змову з російським урядом з тим, щоб виграти на виборах, а генеральний прокурор Вільям Бар заявив, що не бачить достатніх підстав для притягнення до відповідальності президента за перешкоджання відправленню правосуддя.

The Hill: Висновок, який справив ефект вибуху бомби, схоже, розв'язав головне питання розслідування Мюллера. Він викликав у Вашингтоні хвилю шоку - Трамп і його союзники заявили, що президент повністю виправданий в результаті розслідування, яке переслідувало Білий дім на протязі майже двох років. Однак оприлюднений в неділю чотирьохаркушевий виклад доповіді, підготовлений Барром, викликав нові питання, а повний зміст підсумкового конфіденційного звіту Мюллера Міністерству юстиції залишається таємницею.

Хоча лист членам Конгресу Барра мав на меті дати відповіді на ключові питання проведеного Мюллером розслідування і задовольнив багатьох республіканців, він змушує демократів продовжувати вимагати, щоб спеціальний прокурор оприлюднив всі зібрані ним свідоцтва.

СNN: У доповіді Трамп виправданий. При цьому він отримав могутню політичну зброю для битви зі своїми критиками в Демократичній партії і ЗМІ на початку його кампанії за переобрання на пост глави держави. Однак перемога демократів на проміжних виборах в Конгресі в листопаді минулого року гарантує, що доповідь не стане останнім словом у всій цій історії.

Незважаючи на те, що висновок, зроблений Барром по доповіді Мюллера, має ряд нюансів, його політичний символізм незаперечний. Критики Трампа змушені будуть визнати, що спецпрокурор підніс президентові політичний подарунок. Протилежний висновок означав би, що Трамп вступив у змову з ворожою іноземною державою, щоб підірвати демократію в США. Таким чином, Сполучені Штати, ймовірно, уникли тривалого політичного кошмару, який міг би піддати випробуванню конституційну систему.

Bloomberg: Демократи, які тривалий час сподівалися, що на підставі доповіді Мюллера їм вдасться представити президента в невигідному світлі чи навіть оголосити йому імпічмент, тепер зіткнулися з тим, що їх власна репутація поставлена під сумнів. Опозиційна Демократична партія повинна переглянути свій підхід не тільки до розслідування передбачуваного змови [команди Трампа з РФ], але і до ряду інших розслідувань, ініційованих щодо Трампа в Конгресі.

Politico: Два висновки стали очевидні. По-перше, кінець дворічного виснажливого розслідування означає, що боротьба за імпічмент президента Дональда Трампа, яка вже почала поглинати Конгрес після того, як демократи встановили контроль над Палатою представників у листопаді минулого року, тільки починається. По-друге, Мюллер дав обом сторонам достатньо підстав для того, щоб кожна з них могла відстоювати свою позицію в найближчі тижні і місяці.

Трамп, вірогідно, уникнув кримінальних звинувачень за підсумками розслідування Мюллера, однак, з точки зору багатьох демократів і прогресивних груп, загроза імпічменту все ще присутня. Для республіканців послання доповіді Мюллера є ясним і настійним - "країні потрібно рухатися далі". У той же час демократи на це відразу ж дали відповідь, зажадавши "опублікувати доповідь повністю". Зараз мова йде про те, чия сторона візьме гору в битві за громадську думку.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання в американські вибори в 2016 році. Серед іншого, перед ним стоїть завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей з близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа і політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтів Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.