UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ дізналися про головного кандидата на пост генсека ООН

В Радбезі ООН відбулося перше голосування.

У ході першого попереднього голосування в Раді Безпеки ООН колишній прем'єр-міністр Португалії Антоніу Гутерріш набрав найбільше голосів серед 12 кандидатів на посаду генерального секретаря всесвітньої організації. Голосування проходило за закритими дверима, повідомляє AFP з посиланням на дипломатів.

Найближчим переслідувачем Гутерріша, який до 2015 року обіймав посаду Верховного комісара ООН у справах біженців, є екс-президент Словенії Даніло Тюрка.

"Я не можу ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію", – заявив журналістам представник однієї з західних країн-членів Радбезу.

Офіційно оголошені результати голосування не будуть. За підсумками закритої зустрічі, яка тривала близько півтори години, головуючий в РБ японський дипломат Коро Бешо повідомив лише про сам факт голосування. За його словами, все "пройшло гладко".

Він уже доповів про голосування голові 70-ї сесії Генеральної Асамблеї Могенсу Люккетофту. Самі кандидати дізнаються про результати від постпредів своїх країн при ООН. Очікується, що ті з них, хто користується найменшою підтримкою, відмовляться від продовження боротьби.

Таке голосування, швидше за все, відбудеться вже в найближчі дні, можливо 29 липня. Процедура буде повторюватися до тих пір, поки один з кандидатів не отримає підтримку всіх 15 членів Радбезу. Після цього відбудеться формальне відкрите голосування, і кандидат буде винесений на затвердження Генасамблеї.

Нагадаємо, крім Гутерріша і Тюрка на пост генерального секретаря ООН претендують ще десять чоловік: гендиректор ЮНЕСКО Ірина Бокова (Болгарія), адміністратор Програми розвитку ООН Хелен Кларк (Нова Зеландія), глави МЗС Аргентини Сусана Малькорра, Словаччини Мирослав Лайчак і Чорногорії Ігор Лукшич, колишні глави МЗС Македонії Срджан Керім, Молдови Наталія Герман, Сербії Вук Єремич і Хорватії Весна Пусіч, а також костаріканка Крістіана Фігерес, яка до 6 червня обіймала посаду виконавчого секретаря Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату.