UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зіпсовані стосунки Макрона з Шольцем шкодять зусиллям із захисту України — Bloomberg

Розбіжності між лідерами Франції та Німеччини виникли у найгірший для України час.

Як вважають офіційні особи, натяки Макрона на розміщення військ в Україні були навмисно двозначними й мали породити невизначеність для російських військових планувальників. Але послання французького президента, яким би воно не було, пішло всупереч прямим побажаннями канцелярії Шольца.

Зрозуміло, Шольц поспішив публічно спростувати позицію Макрона, щойно вона потрапила в заголовки газет. Розбіжності наголошують на давніх труднощах у спільній роботі двох лідерів, їхніх різних стилях, а також на тому, як ці протиріччя ставлять під загрозу перебіг війни в Україні, пише Bloomberg.

Макрон бачить у Шольці лідера без мужності й амбіцій, який не може мислити ширше короткострокової перспективи, за словами одного французького чиновника. Анонімне джерело сказало Bloomberg, що між ними з першого дня не було взаєморозуміння.

Близькі помічники канцлера також визнають, що ці двоє не ладнають одне з одним. У Берліні Макрона сприймають як постать, яка краще викладає грандіозні ідеї, ніж втілює їх у життя.

Це сприйняття означає, що ще один жарт Макрона не був добре прийнятий у Берліні. Виступаючи після зустрічі в Парижі, французький президент вказав на союзників, які на початку конфлікту запропонували Україні лише "каски й спальні мішки" — очевидна критика у бік Німеччини. Ці коментарі викликали невдоволення в канцелярії Шольца, оскільки після епізоду з касками Німеччина стала другим за величиною донором військової допомоги Україні після США.

Макрон і Шольц, які раніше обіймали посади міністрів економіки й фінансів своїх країн, знайомі вже багато років. За словами джерела, поворотним моментом у їхніх стосунках стало те, що 2018 року Шольц запропонував Франції відмовитися від постійного місця в Раді Безпеки ООН на користь місця для ЄС.

Читайте також: Макрону не потрібні військові, щоб зробити для України "все, що буде потрібно" — Bloomberg

Раніше стало відомо, що Макрон хоче очолити Європу у питанні допомоги Україні. Але головна проблема полягає в тому, що його амбіції, схоже, не збігаються з переважним настроєм французів щодо України.