UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналісти з Франції потрапили під обстріл в Нагірному Карабаху, є поранені

Інших представників медіа евакуювали в притулок.

Два журналіста з французької газети Le Monde потрапили під обстріл в Нагірному Карабаху. Про це повідомив керівник Центру інформації і громадських зв'язків уряду Вірменії Оганес Мовсісян, зазначивши, що постраждалих везуть в лікарню міста Мартуні.

За словами Мовсісяна, обидва поранених є громадянами Франції.

Також зазначається, що група іноземних журналістів, в тому числі заступник головного редактора "Дощу" Дмитро Єловський і кореспонденти з Лівану також потрапили під обстріл в Мартуні.

Представників медіа евакуювали в притулок, оскільки під час запису їх інтерв'ю в декількох десятках метрах від них сталися вибухи.

Читайте також: Конфлікт в Нагірному Карабаху: МЗС Росії повідомляє, що в регіон перекидають війська з Сирії та Лівії

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів у регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Подальший розвиток ситуації багато в чому залежить від того, яку позицію займатимуть у війні за Нагірний Карабах Москва і Анкара. Туреччина всіляко підтримує Азербайджан. Але виглядає вкрай малоймовірним, що Анкара відкрито втрутиться в збройний конфлікт на боці Азербайджану.

А ось яку позицію займатиме Москва, яка озброювала як Єреван, так і Баку? Російське МЗС закликає до переговорів. Але Кремль уже довгі роки проводить в регіоні політику «розділяй і володарюй», що підсилює його позиції на Південному Кавказі. «Розморожування» ж нагірно-карабаського конфлікту дозволяє росіянам досягти ряду стратегічних цілей. По-перше, перерізати нафтові і газові комунікації через Південний Кавказ, за ​​якими азербайджанські енергоносії потрапляють на європейський ринок. По-друге, продемонструвати Китаю, що найбільш оптимальним маршрутом розгалуженого проекту «Один пояс - один шлях», є російська гілка, а не південнокавказька.

Баку почало наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».