UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналісти та аналітики на Заході розкритикували Трампа за його слова щодо Криму - ЗМІ

Дехто побоюється, що критика дій президента може мати абсолютно зворотний ефект і Трамп "закусить вудила".

Численні оглядачі на Заході обурені, здивовані і шоковані тим, що Трамп не став відверто прямо заявляти про повне несприйняття окупації Криму РФ, таким чином, витримуючи загальний курс США, передає "Голос Америки".

Напередодні, відповідаючи на питання про ймовірність визнання США окупації Криму Росією, Трамп багатозначно і коротко відповів: "Подивимося". Єдине слово президента США викликало шквал критики з боку як його опонентів, так і тих, хто раніше вважав себе до нього нейтральним; Трампа розкритикували як журналісти, так і коментатори, і аналітики, а все тому, що його позиція на адресу Криму нікому не сподобалася. Та що там, Трампу дісталося навіть з аналітичного центру Heritage Foundation, який вважається своєрідним "мозковим центром" Адміністрації США.

"Ось вам кілька фактів про Україну: Росія це агресор, Україна жертва; Крим належить Україні", – написав у "Твіттері" Люк Коффі, директор Центру дослідження зовнішньої політики в Heritage Foundation.

Дехто заявив, що Трамп перетворює фантазії російського президента на реальність.

"Три роки тому Володимир Путін міг тільки мріяти, що президент США буде говорити про виведення військ США з Німеччини, критикувати НАТО, вводити торгові тарифи для союзників, а тепер він ще й каже, що зважує можливість прийняти анексію Криму Росією. Трамп перетворив фантазію Путіна на реальність", - написав у "Твіттері" Брайан Клаас, дослідник "Лондонської школи економіки".

"Може Трамп дасть Путіну зелене світло, щоб той залишив собі Крим, а сам проголосить, що підтримав мир у світі?" – написав журналіст Стівен Грінхаус.

"Це просто неправильно. Коли СРСР окупував країни Балтії після Другої Світової війни, США не стали легітимізувати окупацію. Так само треба ставитися і до окупації Криму", – ці слова написав коментатор з питань безпеки Шеріл Рофер.

Але це ще квіточки; слова президента США можуть переконати РФ у своїй безкарності і спровокувати її подальшу агресію, пише політолог Жасмин Муянович.

"Якщо визнання США може отримати щось настільки кричуще, як анексія Криму Росією і окупація нею східної України, то чому б Росії не вторгатися до Прибалтики? Чому не захопити всю Грузію? Чому б силам, які питримуються Росією, не спробувати те ж саме? Чому б Китаю не вторгнутися на Тайвань?... Важко уявити собі будь-яку послідовну зовнішню політику наступного президента США, якщо Трамп визнає анексію Криму. США б негайно втратили довіру і перетворилися по суті на країну-вигнанця. Жодне їх зобов'язання або обіцянка більше не мали б ваги", – зазначає політолог.

Хором завили і опоненти президента Трампа у самому США, побачивши у єдиному слові, яке, по суті, нічого не значить, вірні ознаки того, що "президент контролюється Кремлем". Аналогічним чином звучать і репліки, які змальовують коментар президента як мало не декларацію про визнання анексії Криму з боку США.

Тим часом Девід Роткопф, експерт центру Carnegie, вказує, що жорстка критика Трампа, як правило, ще ніколи ні до чого не приводила; більш того, Трамп може "закусити вудила". Тим більше, нападки на президента США тільки провокують його робити все те, що доводить до сказу його супротивників.

"Мене трохи турбує (тобто я переконаний), що через те, що Трамп все сприймає особисто, то і такі речі, як зустріч з Путіним, схвалення агресії щодо Криму, або виведення військових США з Німеччини, ослаблення НАТО – він сприймає як "пішли ви" на адресу своїх критиків, а не в стратегічному контексті", – пише Роткопф.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп у п'ятницю, 29 червня, на борту свого літака на питання журналістів про можливість визнання Криму російським відповів: "Подивимося". За його словами, ситуація з півостровом обговорюватиметься на майбутній зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

Нагадаємо, зустріч президента США Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна відбудеться 16 липня в столиці Фінляндії Гельсінкі. Як повідомлялося, будуть обговорюватися наступні питання: втручання РФ у вибори президента Сполучених Штатів у 2016 році, а також великі міжнародні проблеми, включаючи російську агресію в Україні та Сирії.