UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналіста Associated Press, який повідомив, що в Польщі впала ракета РФ, звільнили

Репортер AP посилався на неназваного старшого чиновника розвідки США.

Журналіст Associated Press Джеймс ЛаПорта був звільнений після публікації помилкової інформації щодо падіння ракети у польському Пшеводові. Про це повідомляє The Washington Post.

ЛаПорта - 35-річний колишній морський піхотинець США. Він проходив службу в Афганістані і кілька років був позаштатним репортером АР, а в квітні 2020 року приєднався до роботи в штаті. ЛаПорта висвітлював військові питання та питання національної безпеки.

"Суворі редакційні стандарти та практика Associated Press мають вирішальне значення для місії AP як незалежної новинної організації. Щоб наші звіти були точними, чесними й заснованими на фактах, ми дотримуємося цих стандартів і забезпечуємо їх дотримання, зокрема щодо використання анонімних джерел. Якщо наші стандарти порушуються, ми повинні вжити заходів, необхідних для захисту цілісності новин. Ми не приймаємо ці рішення легковажно, і вони не ґрунтуються на поодиноких інцидентах", - заявила речниця АР Лорен Істон.

Через декілька годин після падіння ракети АР повідомило з посиланням на неназваного старшого чиновника розвідки США, що "російські ракети перетнули територію члена НАТО Польщі, вбивши двох людей".

Після цього Офіційні особи в Польщі та ЄС заявили, що одна із ракет, які випустили ЗСУ, збилася з курсу та впала на територію Польщі.

Але повідомлення АР вже встигло розійтися тисячами ЗМІ по всьому світу. Польща є членом НАТО, і напад РФ на її територію міг викликати військову відповідь Заходу.

Пізніше агентство прокоментувало цей випадок. Вони повідомили, що анонімне джерело помилилося: ракети були російського виробництва, але випущені, скоріше за все, Україною для захисту від ракетного обстрілу з боку РФ.

Читайте також: Російські пранкери телефонували Дуді від імені Макрона

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що У прокуратурі Польщі відмовили українським експертам у залученні до розслідування в Пшеводуві. Причиною стала відсутність юридичної можливості такої співпраці, тому це суперечило б процедурам, а також могло б зашкодити інтересам слідства, адже однією із версій є приналежність ракети до української ППО.