UA / RU
Підтримати ZN.ua

Життя у багатьох сьогодні будується навколо Інтернету як бази — експерт

Розвиток штучного інтелекту та автоматизації веде до того, що число безробітних в світі і в кожній конкретній країні буде неухильно зростати.

Люди тепер проводять в Інтернеті третину життя. І виходить, що їхнє життя видно, як на долоні. У японців з'явилися "хікікомори". Це молодь, яка взагалі не виходить на вулицю, проводячи весь свій час за відеоіграми. Перед нами сучасний варіант печерника. У декого взагалі немає помешкання, вони 24 години живуть в інтернет-кафе. Деякі такі кафе надають іще їжу, питво і душ. Подібний варіант існування з'явився і в Дубліні. Тобто такий варіант життя будується навколо Інтернету як бази. Є Інтернет - отже можна жити.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Георгій Почепцов. На його думку, технологічно світ стрімко йде вперед, людина вже не встигає за цією швидкістю. Розвиток штучного інтелекту та автоматизації призводить до того, що кількість безробітних у світі й у кожній конкретній країні неухильно зростатиме.

"Звідси ці спроби запровадити мінімальну оплату для непрацюючих. Як експеримент це перевірили в себе Фінляндія, Канада, Швейцарія. Вони шукали, як це працює і як позначається на самопочутті населення, оскільки суми дають не надто великі, - зазначає експерт. - Ми маємо звикнути, що живемо тепер в іншому світі. Усі наші дії більш-менш відкриті для інших, оскільки ми всюди залишаємо свої електронні сліди. А електронні "собаки" легко йдуть слідом..."

Детальніше про руйнівний вплив комунікацій читайте у статті Георгія Почепцова "Управляючи комунікацією, ми водночас управляємо світом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".