UA / RU
Підтримати ZN.ua

Жінка, член СДПН і чиновник вищого рангу: що мусить врахувати Шольц при виборі нового міністра оборони

Водночас у федерального канцлера не так багато часу для роздумів над кандидатурою нового міністра оборони Німеччини.

Федеральному канцлеру Німеччини Олафу Шольцу потрібно буде визначитись із новою кандидатурою на пост міністра оборони, що замінить Крістін Ламбрехт, яка 16 січня офіційного оголосила про відставку, дуже швидко. При цьому Шольцу доведеться врахувати низку своїх попередніх обіцянок, що ще більше звужує вибір кандидатури, пише портал німецького суспільного мовника ARD Tagesschau.

Чутки про відставку Крістін Ламбрехт  з’явились ще у п’ятницю, 13 січня, однак офіційне підтвердження надійшло вранці в понеділок у формі сухої письмової заяви політикині.

«Тепер Олафу Шольцу належить вирішити іншу проблему - зайняти вакансію на важливий пост у військовому відомстві. І не тільки максимально швидко, але й переконливо за змістом. Міністерство оборони є одним із найважливіших відомств у кабінеті на даний момент, і Бундесвер стикається з величезними проблемами та величезними викликами. Ключове слово: поворотний момент. Новачок не матиме часу на ознайомлення з ними», - зазначає видання.  

Зокрема Шольцу потрібна на посаді міністра авторитетна особистість, бажано зі сфери, хтось із «стабільним запахом Бундесверу».

«Заміщення посади молодшим співробітником з другого чи третього ряду, мабуть, не варіант у ці складні часи. Тому важливо, щоб людина мала великий політичний досвід і, в ідеалі, вже успішно керувала великими міністерствами», - наголошують на основній вимозі автори матеріалу.

Також це має бути представник Соціал-демократичної партії Німеччини. Водночас буде це чоловік чи жінка, залежить від того, чи планує Шольц впроваджувати якісь кардинальніші зміни в уряді.

«Якщо він хоче лише замінити посаду Ламбрехта 1:1, це має бути жінка, оскільки Шольц пообіцяв гендерний паритет у кабінеті, коли вступив на посаду. З іншого боку, якщо канцлер скористається нагодою для більших змін, то міністром зможе стати чоловік, якщо в кабінеті все ще буде рівна кількість жінок і чоловіків», - пише Tagesschau.

Водночас на фоні переговорів про передачу Україні танків Leopard і запланованої на п’ятницю, 20 січня, зустрічі міністрів оборони країн-союзників України, у Шольца немає багато часу на роздуми.

В німецьких ЗМІ уже обговорюють кілька можливих наступників Ламбрехт на посаді.

Перший із них — військовий офіцер Єва Хегль.  Комісар бундестагу у справах збройних сил та колишній депутат Бундестагу. Свого часу вона швидко ввійшла в курс справ німецького Міністерства оборони. Водночас з її призначенням Шольцу доведеться рахувались із збільшенням тиску щодо поставок зброї Україні, які підтримує Хегель. Також політикиня не має досвіду керівництва великим політичним апаратом.

Ще одним кандидатом є лідер СДПН Ларс Клінгбайль. Однак, насамперед, він чоловік, і його призначення без інших змін в уряді порушить гендерний паритет у німецькому кабінеті міністрів. Також він є головою СДПН, а партія висловлювалась за наявність політичного простору для Шольца. Також Клінгбайль ніколи не керував міністерством, хоча є членом Бундестагу з 2009 року та, серед іншого,  заступником голови комітету з питань оборони та претендував на посаду міністра оборони у 2021 році.

Голова федеральної канцелярії Вольфганг Шмідт також розглядається на роль міністра. Він є одним із найближчих довірених осіб Шольца, тому канцлер навряд чи хоче обходитися без нього в канцелярії.

Також серед кандидатів фігурує міністр соціальних справ Губертус Гайль. Шольц якось охарактеризував свого колегу по партії як «бойового коня». Він успішно керує міністерством соціальних справ та навіть розпочав масштабну реформу, є депутатом Бундестагу з 1998 року, однак тоді виникає питання, хто замінить його в одному із інших найважливіших міністерств німецького уряду.

Читайте також: Німецька опозиція розкритикувала Шольца і закликала надати Україні танки

Як зазначає видання, Крістін Ламбрехт уже сьогодні не з’явилася в Міноборони, також неясно, чи з'явиться вона там знову. У своїй заяві про відставку вона поскаржилась на «зосередженістьЗМІ на її персоні», що навряд чи дозволяє «об’єктивно висвітлювати та обговорювати солдатів, Бундесвер і рішення політики безпеки в інтересах громадян Німеччини».