Нещодавно в Індонезії завершився саміт Великої Двадцятки. А згодом країну сколихнула стихія – нині рятувальники борються з наслідками землетрусу, десятки підземних поштовхів у горбистому регіоні Західної Яви ускладнюють пошуки тих, хто вижив, людей розшукують вже третю добу. Наразі загинуло щонайменше 268 людей, у тому числі багато дітей. Близько 151 людини вважаються зниклими безвісти, понад 1000 отримали поранення.
Губернатор Західної Яви Рідван Каміл повідомив BBC, що після землетрусу в понеділок регіон пережив близько 140 поштовхів. Багато людей були розчавлені або заблоковані, коли стіни та дахи їхніх помешкань провалилися. Серед жертв є діти; за словами офіційних осіб, постраждали близько 80 шкіл у цьому районі.
"Більшість постраждалих - діти, тому що о 13:00 вони ще були в школі", - сказав Анрі Альфіанді з Національного пошуково-рятувального агентства.
Апрізал Муляді був у школі, коли стався землетрус, і потрапив у пастку після того, як «кімната обвалилася».
14-річний хлопець сказав, що його «ноги були поховані під уламками», але його витягнув у безпечне місце його друг Зульфікар, який пізніше помер, потрапивши в пастку.
Землетрус магнітудою 5,6 стався поблизу густонаселеного міста стався незабаром після обіду в понеділок, перетворивши десятки будівель на руїни.
За словами губернатора, щонайменше 58 000 людей були евакуйовані в десятки таборів для біженців. Землетрус спровокував зсуви, які поховали під собою цілі села в гірському районі Західної Яви.
У селі Сібереум сім'я сказала, що їхній старший син, 28 років, загинув, коли на нього впав будинок. Його родичі та молодші брати та сестри вижили, тому що вони були на верхньому поверсі.
Землетруси є звичайним явищем в Індонезії, яка розташована в зоні "вогненного кільця" тектонічної активності в Тихому океані. Країна має історію руйнівних поштовхів і цунамі, наприклад понад 2000 людей загинули під час землетрусу 2018 року на острові Сулавесі.