UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Зелених чоловічків" для російської агресії готувала компанія з Німеччини, - The Daily Beast

Німецький військовий підрядник Rheinmetall підписав контракт на будівництво центру підготовки з симулятором бойових дій на південному заході Росії. Rheinmetall відстоював проект навіть після вторгнення росіян до Криму.

Під час кримської кризи Росія "шокувала" весь світ рівнем підготовки та оснащення своїх спецпідрозділів, і в цьому "радикальному вдосконаленні" її армії взяли участь німецькі фірми, пише The Daily Beast. Таку інформацію кореспондент Джош Рогін почерпнув із доповіді Науково-дослідницької служби Конгресу США і розмов з неназваними співробітниками американських розвідслужб і Сенату.

"Так, у 2011 році німецький військовий підрядник Rheinmetall підписав контракт на будівництво центру підготовки з симулятором бойових дій у Муліно, на південному заході Росії, вартістю 140 млн доларів, - йдеться в статті. - Передбачалося, що в ньому можна буде тренувати 30 тис. російських солдатів на рік. Rheinmetall відстоював проект навіть після вторгнення до Криму, аж до того моменту, коли німецький уряд нарешті закрив його в кінці минулого місяця".

За даними Науково-дослідницької служби Конгресу США, майданчик у Муліно було спроектовано за зразком тих, що використовують у бундесвері, і Rheinmetall планував укласти з Росією низку інших контрактів. Прохання дати коментар у німецькій фірмі залишили без відповіді.

"Багато з тих, хто в американському уряді відстежував це питання, незадоволені, яким чином Німеччина вчинила з російським контрактом. Їх турбує, що частина тренувальних заходів припала на частку спецпідрозділів на зразок тих, які зараз діють в Україні і біля її кордонів", - пише Рогін.

Кореспондент цитує високопоставленого радника з Сенату: "Той факт, що німецькі компанії безпосередньо підтримували й тренували російську армію в період агресії проти України, заслуговує на жаль. Американському уряду слід закликати наших союзників з НАТО перервати зараз всі зв'язки з Росією по військовій лінії доти, поки росіяни не залишать територію України, включаючи Крим".

"Дехто на Капітолійському пагорбі" бачить проблему не тільки у діях Німеччини, вказуючи на "необачність низки країн НАТО, які після того, як президент Обама проголосив новий курс на "перезавантаження" відносин із Російською Федерацією, кинулись підписувати з нею прибуткові оборонні контракти", - повідомляє Рогін, згадуючи підряди на будівництво французьких вертольотоносців "Містраль" і постачання італійських бронетранспортерів "Лінкс".

Як зазначає автор статті, модернізація російської армії стала для американської розвідки несподіванкою. "Нам треба було приділяти цьому більше уваги, - визнала співробітниця Brookings Institution Фіона Хілл. - Сигнали надходили давно, але ми їх неправильно інтерпретували".

Зараз верхівка оборонних відомств визнає, що "російська армія в останні роки зазнала змін революційного характеру", йдеться у статті. Мова йде не тільки про модернізацію обладнання (закордонні спостерігачі звертають увагу на озброєння, захисну амуніцію і пристрої зв'язку), але й про зміну військової доктрини: тепер Росія робить акцент на "застосуванні чудово підготовлених спеціальних формувань швидкого реагування", а також на веденні інформаційної та кібервійни. !zn