Російські компанії можуть протягом кількох місяців втратити близько мільярда доларів в результаті хаотичних блокувань сайтів Роскомнагляду, пов'язаних із забороною в Росії месенджера Telegram. Таку оцінку призвела компанія-розробник програмного забезпечення Flexbby, повідомляє "Коммерсантъ".
За оцінками компанії, приблизно таку ж суму можуть за підсумками року втратити американські IT-гіганти Amazon і Google. Спроби Роскомнадзора заблокувати Telegram призвели до блокування мільйонів IP-адрес найбільших хостинг-провайдерів і супутніх проблем в роботі сайтів і сервісів, не пов'язаних з месенджером Павла Дурова.
Telegram при цьому працює у більшості російських користувачів без VPN і проксі. Масові блокування IP-адрес Роскомнагляд почав 16 квітня.
Правозахисники просять найбільші інтернет-ресурси допомогти Telegram. У листі 13 правозахисних організацій з РФ, Великобританії, Ізраїлю, США, Ірландії, Канади, Єгипту, Індії, Колумбії, Аргентини, Угорщини, Кенії і ПАР засуджують атаку на інтернет в Росії і просять не сприяти в цьому російській владі.
В Роскомнагляді розповіли про справжню причину блокування Telegram. Дурова звинувачують у погрозі безпеки Росії.