Іранський мільярдер заперечує свою вину. У часи президентства Махмуда Ахмадінежада він через свій холдинг Дубаї допомагав іранській владі продавати нафту за кордон.
Напередодні, 6 березня, іранський бізнесмен, стан якого оцінюється в 13,5 млрд доларів, був засуджений до смертної кари у справі про корупцію. Занджані, заперечує свою провину, визнаний винним в розкраданні $ 2,7 млрд у держкорпорації National Iranian Oil Co. в ході операцій, проведених в обхід міжнародних санкцій на експорт іранської нафти. Вирок був винесений судом першої інстанції щодо Занджани і двох інших обвинувачених. У числі інших вимог вони зобов'язані відшкодувати не менше чверті вкрадених коштів.
Проти іранського мільярдера були висунуті обвинувачення за низкою статей, у тому числі звинувачення в корупції, що за законами Ісламської Республіки карається стратою.
Занджани під час президентства Махмуда Ахмадінежада через свій холдинг Дубаї допомагав іранській владі продавати нафту за кордон в обхід міжнародних санкцій, за що був внесений в "чорні списки" США і ЄС. За даними агентства Bloomberg, Занджани отримав за ці та інші послуги 1,5 млрд євро від чиновників, які входили в уряд Ахмадінежада.
Занджані був заарештований у грудні 2013 року після приходу до влади президента Хасана Рухані. Тоді 12 іранських депутатів направили лист із закликом розслідувати фінансову діяльність бізнесмена в уряд країни.
Доповідь Amnesty International свідчить, що найбільшу кількість смертних вироків виноситься в Китаї, Ірані, Саудівській Аравії та США. Проте Китай виносить смертний вирок частіше, ніж всі інші країни світу. При цьому КНР виносить смертний вирок частіше, ніж всі інші країни світу. Так, в лютому 2015 року в Китаї мільярдерові винесли смертний вирок. Справа Лю Ханя пов'язано з колишнім членом Пооитбюро ЦК КПК Чжоу Юнканом, якого звинуватили в корупції і створення внутріпартійної угруповання, які намагаються прийти до влади незаконно в Китаї.