Міністр внутрішніх справ Чеської Республіки Ян Гамачек призначив своїм заступником колишнього південноморавського губернатора Міхала Гашека замість замість Якуба Кулганка, який очолив МЗС, повідомляє "Укрінформ".
За словами джерела, у минулому Гашек, колишній перший заступник голови соціал-демократичної партії, стикався з критикою через покладання вінків разом з путінськими "Нічними вовками".
На брифінгу сам Гамачек заявив журналістам, що Гашек у минулому допустив "деякі політичні помилки", з якими покінчено. "Він вибачився за помилки, і я буду оцінювати його роботу в міністерстві лише з точки зору сьогодення", - сказав міністр, який також є віцепрем’єром.
До цього часу Гашек був радником Гамачека. На посаді заступника міністра внутрішніх справ він буде разом із міністром керувати питаннями безпеки Чехії. І це в той час, коли країна переживає дипломатичний конфлікт з Росією, коли країна стикається з серйозною кризою безпеки після розкриття інформації спецслужб та поліції, які пов'язали вибухи на складах боєприпасів у Врбетицях в 2014 році з російськими агентами ГРУ, зазначає видання.
Гашек також давно виступає в якості радника президента Мілоша Земана, який, за оцінкою опозиції та експертів, зіграв на руку російській пропаганді своїм недільним інтерв’ю.
У 2016 році сам Гашек зазнав жорсткої критики: будучи губернатором у Брно, він поклав вінки до пам'ятників загиблим червоноармійцям разом з членами російського мотоклубу "Нічні вовки", відповідне фото, де на задньому плані видно прапор "ДНР", він опублікував у Facebook.
У статті ідеться про те, що "Нічні вовки", які близькі до президента РФ Володимира Путіна, воювали разом із сепаратистами на сході України та зіграли чималу роль в анексії Криму.
ЗМІ з’ясували, що Гашек допоміг Гамачеку захистити крісло голови партії на нещодавніх виборах. Призначення відбулося лише через кілька днів після цього.
Гашек буде новим заступником Гамачека протягом 6 місяців, що залишились до виборів. За правилами, новий заступник має пройти перевірку безпеки, але це може тривати місяці, отже, скоріше за все, він працюватиме без цієї необхідної умови.
Нагадаємо, що Чеська Республіка оголосила 17 квітня, що висилає 18 російських дипломатів, яких вона впізнала, як шпигунів у справі, пов'язаній з величезним вибухом на складі боєприпасів в 2014 році. За даними чеських спецслужб, вони є агентами російських розвідслужб СЗР і ГРУ.
У відповідь Москва вислала 20 співробітників посольства ЧР у Москві.
Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш заявив про те, що Росія знищила відносини з його країною, які тепер заморожені. Глава чеського уряду сказав про це на тлі пропозицій в Сенаті країни розірвати дружбу і співробітництво з Росією після того, як Москву викрили в атаці на склад боєприпасів у 2014 році в місті Врбетіце.