У Нью-Йорку почалося екстрене засідання Ради Безпеки ООН, ініційоване США, Британією, Францією і шістьма непостійними членами Ради безпеки.
Учасники засідання в понеділок, 9 квітня, обговорять хімічну атаку в сирійському місті Дума, жертвами якої стали десятки людей.
Як повідомлялося, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.
Опозиційне угрупування "Джаїиш аль-Іслам" заявило, що авіація сирійського диктатора Башара Асада скинула на цивільне населення бочкову бомбу з отруйними речовинами.
У Союзі медичних організацій припускають, що сили Асада застосували в Думі нервово-паралітичний газ.
Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію й особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.
Пізніше Трамп пообіцяв прийняти рішення про дії у відповідь протягом найближчих 48 годин.
США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Радбезу в зв'язку з химатакой в Думі.
ЄС закликав відновити мандат Об'єднаного слідчого механізму ООН, роботу якого заблокувала Росія в листопаді минулого року.