Аварія малайзійського лайнера на Донбасі тягне за собою цілий спектр серйозних наслідків і виводить український конфлікт на новий рівень, констатує західна преса.
"По-перше, те, що, здавалося, перетворюється на локальний "заморожений" конфлікт, тепер перейшло в нову стадію, що створює пряму загрозу безпеці в Європі. Не будемо забувати, що літак летів з Амстердама. Далі, американські чиновники давно вже кажуть, що отримати таке важке і технічно складне озброєння повстанці можуть лише в одному місці - у Росії. Саме тому вчора було введено новий пакет санкцій. Тепер же США прагне уникнути подібних речей. Європа, можливо, буде змушена вжити більш активних дій і ввести не такі хірургічні, а більш хворобливі санкції", - пише The New Republic.
Видання висловлює припущення, що Росія втратила контроль над бойовиками, які вважають, що президент РФ 3 їх покинув. "Не може бути, щоб наступного дня після того, як він розкритикував американську зовнішню політику як безглузду, його збройні сили збили пасажирський літак. Швидше схоже на те, що повстанці припустилися помилки, в результаті якої Путін виявився загнаним у кут. Путін терпіти не може безвиході, і коли його в неї заганяють, він, як правило, починає шаленіти. Особливо він не любить говорити або робити те, що він нього очікують, і зазнавати тиску ззовні. Тому, хоча він уже висловив співчуття уряду Малайзії, не чекайте, що він зробить якісь швидкі та рішучі кроки. Швидше за все, він покарає повстанців, коли загальна увага переключиться на наступну світову кризу", - цитує статтю InoPressa.
Автор колонки, старший редактор The New Republic Юлія Іоффе запитує про те, що насправді тепер може зробити Захід: "Складно передбачити, які можуть бути наслідки. Навіть якщо (і коли) будуть зібрані докази, що вказують на провину повстанців, як Захід зможе їх покарати? Як він зможе покарати Росію за те, що вона дала їм такі можливості? Що він зможе зробити для завершення цього конфлікту? Ввести нові санкції? Вони не так вже й позначаються на планах Путіна. Миротворча місія? Ніякого бажання відправляти туди військових ніхто поки не виявляв, до того ж у Росії є право вето в ООН. Навіть якщо США стануть в порядку військової допомоги постачати Україні боєприпаси і зброю, це ні в якому разі не гарантує, що Київ зможе придушити сепаратистів, і вже точно не обійдеться без кривавих, жахливих вуличних боїв. Літак впав, ставки зросли, але що Захід (або Москва) насправді можуть з цим вдіяти?"
Точним, зазначає Іоффе, залишається одне - конфлікт у повному розумінні слова вийшов з-під контролю, оскільки "Путін почав щось таке, що він не зможе закінчити, давши вихід небезпечним силам, які він більше не може повною мірою контролювати (та й бажання робити це у нього, схоже, немає)".
Трагедія з малайзійським лайнером наочно показує, наскільки далеко зайшло божевілля на сході України: Москва безсовісно підігріває напруженість з метою шантажувати Україну, Київ фактично підозрює мільйони своїх громадян у тероризмі і намагається повернути контроль над східною частиною країни, не рахуючись з будь-якими втратами, а багаті і впливових українців заради порятунку своїх доходів сприяють продовженню конфлікту", пише швейцарське видання Tagesanzeiger.
Автор статті впевнений, що українці заради порятунку своїх доходів сприяють продовженню конфлікту. Тому, упевнений автор, "міжнародному співтовариству необхідно жорстко відреагувати на інцидент і чітко дати зрозуміти всім сторонам, що ніякої іншої можливості, крім як почати переговори найближчим часом, у них немає".
The Wall Street Journal у двох статтях розбирає причини події. Як зазначає видання, американські розвідслужби повідомили про фіксацію запуску ракети "земля-повітря", хоча і не прийшли до єдиної думки з приводу місцезнаходження ракетної установки, з якої стріляли, і того, хто повинен нести відповідальність за запуск.
У той же час американські чиновники вважають, що прямо чи опосередковано, але Росія причетна до удару по літаку. Версії про те, що лайнер збили українські військові, у Вашингтоні не розглядають.
Катастрофа спричинила "війну звинувачень", відзначає видання: українські офіційні особи звинувачують в події бойовиків, лідери "ДНР" категорично заперечують свою причетність і запевняють, що не володіють системами ППО, здатними на такий постріл.
The New York Times пророкує, що тепер європейський підхід до Росії буде переоцінено. У статті, присвяченій краху Boeing, наводять слова колишнього держсекретаря Гілларі Клінтон, яка "публічно висловила те, про що чиновники адміністрації кажуть приватним чином".
"Здається, зростає усвідомлення того, що це, можливо, були російські повстанці. Це був рейс з Амстердама у Куала-Лумпур над європейською територією. У європейських столицях має панувати обурення", - заявила Клінтон.
А сенатор Джон Маккейн пообіцяв стягнути з Росії "пекельну платню", відзначає The Daily Mail. Британське видання, зазначимо, не виключає ізоляції Росії незабаром.
Зазначимо, канцлер Німеччини 3, чия думка з приводу заходів впливу на Москву часто виявляється вирішальною, 18 липня заявила журналістам, що поки говорити про посилення санкцій занадто рано. Вона нагадала, що з моменту падіння літака минуло менше доби, і заявила, що приймати рішення слід було б після того, як уламки літака буде ретельно вивчено, передає Reuters. !zn
Читайте також:
Порошенко не виключає, що Боїнг-777 був збитий, і запевняє, що ЗСУ до цього не причетні
Українські військові зафіксували виліт ракети, яка могла збити малайзійський лайнер
В Донецькій області терористи збили Боїнг-777 малазійських авіаліній