UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заразніший, але не небезпечніший: у ВООЗ відреагували на «новий штам» коронавірусу в Британії

Мутований вірус виявили в Лондоні та на південному сході Англії.

У Великій Британії нарівні з «традиційним» коронавірусом COVID-19 поширюється його мутований варіант. Його виявлено у Лондоні і на південному сході Англії.

За словами міністра охорони здоров'я Великої Британії Метта Хенкока, у деяких районах графств Ессекс, Кент і Хартфордшир було виявлено понад тисячу випадків захворювання на «новий варіант» ковід.

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) ситуацію з новим різновидом вірусу прокоментували так: поширюється швидше, але не є більш небезпечним.

«Він більш заразний, але не здається небезпечним. Дані змушують припускати, що це радикально не змінить пріоритети в боротьбі з вірусом у Сполученому Королівстві», - заявив у коментарі Sky News спецпосланець ВООЗ щодо COVID-19 Девід Наварро.

Симптоматика «нового» вірусу не відрізняється від симптоматики «традиційного» варіанта, а даних про те, що мутація робить його стійким до антікоронавірусної вакцині, немає.

Британські вчені вивчають «новий штам» вірусу - Лондон повідомив ВООЗ про його появу, а у Всесвітній організації охорони здоров'я закликають британців зберігати пильність, адже пандемія «звичайного» ковід нікуди не поділася.

Мутації вірусів - процес природній і постійний. Кожен вірус мутує, тому що при контакті з господарем він створює нові копії самого себе, щоб інфікувати інші клітини.

Іноді мутації роблять вірус більш небезпечним, таким, що викликає серйозні ускладнення, дозволяють йому виробити «імунітет» до ліків і вакцин. Але у низці випадків мутації також можуть послабити вірус.

«Генетична інформація в багатьох вірусахи може змінюватися дуже швидко. Іноді ці зміни можуть принести користь вірусу, дозволяючи йому більш ефективно передаватися або виробляти стійкість до вакцин або лікування, але багато з них не приносять користі», - підкреслив професор молекулярної вірусології Ноттінгемського університету Джонатан Болл.

Це не перша мутація коронавірусу від початку пандемії: «нові штами» з'являлися, наприклад, у Китаї та Іспанії. Тому вчені закликають не піддаватися паніці. Вони продовжують спостерігати за «британським штамом», щоб зрозуміти чи змінилася поведінка вірусу після мутації.

Читайте також: У Данії у людей виявлені випадки нової мутації COVID-19

Нагадаємо, 7 грудня у Великій Британії розпочалася кампанія масової вакцинації проти коронавірусу. У першу чергу щепитимуть людей, старших за 80 років, і медичний персонал. Лондон замовив 40 мільйонів доз препарату Pfizer/BioNTech для вакцинації 20 мільйонів осіб.