UA / RU
Підтримати ZN.ua

Замах на Скрипаля загрожує бізнесу "Газпрому" у Великобританії

14 березня Тереза Мей заявила про намір Британії замінити Росію іншими країнами-постачальниками природного газу.

Замах на колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля в британському Солсбері загрожує бізнесу "Газпрому" у Великобританії, пише російська редакція DW.

Видання зазначає, що Британія для Росії є четвертим за розміром експортним ринком газу. У Москві він вважався одним з найбільш перспективних та важливих для "Північного потоку-2".

Британський прем'єр Тереза Мей, кажучи 14 березня в парламенті про заходи у відповідь на отруєння Скрипаля та його дочки, також заявила про намір Великобританії замінити Росію іншими країнами-постачальниками природного газу.

Видання зазначає, що зараз абсолютно незрозуміло, як саме Мей збирається замінювати Росію в цій сфері, однак навряд чи варто розраховувати на подальшу експансію "Газпрому" у Великобританії після різкого загострення відносин між двома країнами.

"Якщо погроза Мей не залишиться порожнім звуком, то пошук рішень, швидше за все, піде в декількох напрямках. У тому числі - збільшення закупівель газу на норвезьких родовищах, які пов'язані з Англією і особливо з Шотландією цілою системою трубопроводів, а також розширення вже традиційного імпорту зрідженого природного газу: термінали для його регазифікації є. Одночасно можна, наслідуючи приклад Німеччини, піти шляхом форсованої підтримки відновлювальної енергетики, яка тіснитиме газ в британському електроенергетичному секторі", - пише DW.

Відзначається також, що у поточній ситуації багато британських споживачів з патріотичних міркувань можуть захотіти відмовитися від російського газу, навіть якщо це для них обернеться додатковими витратами на енергію.

5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства. Однак після закінчення 24 годин Лондон так і не отримав відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно відкидає.

14 березня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей виступила перед парламентом щодо "справи Скрипаля" й озвучила список контрзаходів, вжитих її урядом у зв'язку з незаконним застосуванням Росією сили на території Сполученого Королівства. Зокрема, Британія висилає 23 російських дипломатів, а також посилить протидію російському шпигунству та підривній діяльності, включаючи можливе заморожування держактивів РФ.

Сполучене Королівство також ініціювало засідання Ради Безпеки ООН, в ході якого заступник постійного представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні Статуту ООН і Конвенції про заборону хімічної зброї.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".