UA / RU
Підтримати ZN.ua

Залежність ЄС від Китаю за деякими напрямками вища, ніж від газу з РФ – Боррель

При цьому ЄС закликає Китай дотримуватися міжнародних та правових зобов’язань.

ЄС повинен працювати над зменшенням залежності від китайських поставок рідкоземельних елементів, яка навіть більша, ніж залежність Європейського Союзу від надходжень з РФ викопних енергоресурсів. Про це написав Верховний представник Європейського союзу у закордонних справах та політиці безпеки Жозеп Боррель у своєму блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Китай відіграє вирішальну роль у багатьох ланцюгах постачання, і наша залежність від КНР у стратегії «зеленої» трансформації навіть вища, ніж від викопного палива з Росії. На частку Китаю припадає до 90 відсотків наших потреб у магнії, 90 відсотків потреб у рідкоземельних елементах, на частку Китаю припадає 80 відсотків сонячних батарей, що використовуються в ЄС. Ми маємо зменшити цю надмірну залежність, розв'язати проблеми вразливості та підвищити стійкість. Ми будемо продовжувати взаємодію щодо відносин з Китаєм із нашими партнерами, включаючи G7», - підкреслив єврочиновник.

Читайте також: Війну в Україні можна легко зупинити, і зробити це має Росія – Салліван

Боррель заявив, що після 20 з’їзду Комуністичної партії Китаю, який затвердив Сі Цзіньпіна як керівника партії на третій термін, КНР ймовірно проводитиме «більш рішучу» зовнішню політику. Зокрема, додаткова напруга у Тайванській протоці може мати особливо руйнівний вплив на відносини між ЄС і Китаєм. Зважаючи на це, ЄС має бути готовим до будь-якого розвитку подій.

«Ми маємо забезпечити правове поле для діяльності наших компаній, що діють у Китаї, та пересвідчитися, що наша залежність не перетвориться на вразливість», - додав він.

Як зазначив верховний представник, суперечлива ситуація з дотриманням прав людини в Китаї є причиною найбільших розбіжностей у його відносинах з ЄС. При цьому Європейський союз закликає Китай дотримуватися міжнародних та правових зобов’язань, включаючи дотримання прав людини в провінції Сіньцзян, на Тибеті та у Внутрішній Монголії. Ці питання представники ЄС порушують під час зустрічі з китайськими партнерами на всіх рівнях.

Читайте також: Сі Цзіньпін закликав Шольца до співпраці, попри напруженість у відносинах із Заходом 

Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц розповідав, що під час переговорів у Пекіні лідер Китаю Сі Цзіньпін погодився, що ядерні погрози, які звучать на тлі війни в Україні, «безвідповідальні і надзвичайно небезпечні».