UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законодавці Швейцарії підтримали посилення заходів проти російських шпигунів

Вже через кілька тижнів Швейцарія прийматиме представників десятків країн на Саміті миру.

Верхня палата парламенту Швейцарії підтримала пропозицію про посилення заходів щодо висилки шпигунів, особливо — агентів російської розвідки, в той час як країна готується прийняти Саміт миру. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Саміт миру у Швейцарії стикається з ризиком кібератак з боку російських хакерів – ЗМІ

Пізно ввечері в понеділок, 27 травня, 32 голосами “за” й дев'ятьма “проти” законодавці верхньої палати проголосували за пропозицію систематично висилати російських та інших іноземних шпигунів, яку підтримала також президент Швейцарії Віола Амгерд у зверненні до парламенту.

“Іноземні держави повинні відчувати, що Швейцарія реагує на порушення її безпеки й захищає себе”, - заявила Амгерд дещо більше ніж за два тижні до того, як її уряд готується прийняти представників десятків країн на Саміті миру щодо війни РФ проти України.

За словами Амгерд, уряд Швейцарії хоче послідовно висилати офіцерів розвідки, діяльність яких загрожує безпеці країни. Водночас, вона підкреслила, що це не призведе до автоматичного прийняття рішень.

Депутат від лівоцентристських соціал-демократів Франциска Рот, одна з прихильниць цього кроку, заявила, що нейтральна Швейцарія є магнітом для шпигунів через концентрацію в країні міжнародних організацій. За її словами, це особливо стосується російських шпигунів.

Стверджуючи, що Швейцарія повинна продемонструвати “нульову толерантність” до шпигунства, Рот зазначила, що ця пропозиція має слугувати зміцненню механізмів контролю й висилки шпигунів.

Оскільки нижня палата парламенту Швейцарії вже підтримала цю пропозицію в грудні, тепер уряд повинен діяти відповідно до неї.

Читайте також: Росіяни намагаються підірвати майбутній Глобальний саміт миру в Швейцарії – Боррель

Глобальний саміт миру пройде у Швейцарії 15-16 червня. РФ не була запрошена. Учасники саміту планують узгодити спільну переговорну позицію, а потім передати її Росії. 

У Федеральному департаменті закордонних справ Швейцарії на запит ZN.UA раніше розповідали про мету Саміту миру, яка стосується, зокрема прокладання шляху до майбутнього мирного процесу, розробки для цього практичних елементів і кроків.

Основна увага буде приділена темам, які становлять глобальний інтерес, а саме, ядерній безпеці, доступності харчових продуктів та гуманітарним аспектам.